МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2011 р. N 10922-0-4-11/11

Всеукраїнській молодіжній організації "Молодь проти корупції"
вул. Лютеранська, 27 - 29, м. Київ, 01024

У зв'язку з листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2011 року N 10922-0-4-11 Міністерством юстиції розглянуто звернення Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь проти корупції" від 7 вересня цього ж року щодо визнання нечинними деяких норм Інструкції про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв і повідомлень про злочини, затвердженої наказом Генерального прокурора України від 24 червня 2004 року N 66/13-ок, та повідомляється таке.

Відповідно до положень статей 6 і 19 Конституції України органи державної влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями пункту 2 частини першої статті 6 Закону України "Про прокуратуру" органи прокуратури здійснюють свої повноваження на підставі додержання Конституції України та чинних на території республіки законів, незалежно від будь-яких органів державної влади, посадових осіб.

Спрямування роботи органів прокуратури і здійснення контролю за їх діяльністю належить до повноважень Генерального прокурора України, який відповідно до законів України видає обов'язкові для всіх органів прокуратури накази, розпорядження, затверджує положення та інструкції (пп. 1 і 7 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про прокуратуру").

При цьому Міністерство юстиції згідно з підпунктом 9 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 395 (Указ N 395/2011), здійснює державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації.

Проте вказаний наказ та інші накази Генерального прокурора України не підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції, оскільки відповідно до Закону України "Про прокуратуру" та Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" Генеральна прокуратура не належить до кола органів, акти яких підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції.

Таким чином, Міністерство юстиції як центральний орган виконавчої влади, що діє на підставі Конституції, законів України, Положення про Міністерство юстиції України (Указ N 395/2011), не має повноважень щодо надання правової оцінки рішенням органів прокуратури.

Одночасно інформуємо, що згідно з положеннями частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень можуть бути оскаржені до адміністративних судів, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

А. Ю. Сєдов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали