ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 15 лютого 2011 року

Щодо визнання незаконним рішення селищної ради про обрання секретаря

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Загороднього А. Ф., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Співака В. І., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу особа_1 на постанову Володарськ-Волинського районного суду Житомирської області від 13.04.2007 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2008 р. у справі за позовом особа_1 до Володарськ-Волинської селищної ради про визнання незаконним рішення N 15 другої сесії п'ятого скликання Володарськ-Волинської селищної ради від 11.05.2006 р., встановила:

У липні 2006 р. особа_1 звернувся до суду з позовом до Володарськ-Волинської селищної ради про визнання незаконним рішення N 15 другої сесії п'ятого скликання Володарськ-Волинської селищної ради від 11.05.2006 р.

Постановою Володарськ-Волинського районного суду Житомирської області від 13.04.2007 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2008 р. в задоволенні позовних вимог особа_1 було відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями судів 1-шої та апеляційної інстанції, особа_1 подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, порушує питання про скасування рішень 1-шої та апеляційної інстанцій та ухвалення нового рішення про направлення справи на новий розгляд до суду 1-шої інстанції.

Колегія суддів, перевіривши доводи касаційної скарги та заперечення на неї, рішення судів 1-шої та апеляційної інстанцій щодо правильності застосування ними норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, не вбачає порушення норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, і тому вважає, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судами було встановлено, що особа_1 рішенням четвертої сесії Володарськ-Волинської селищної ради від 07.08.2002 р. був обраний на посаду секретаря ради. Рішенням першої сесії п'ятого скликання Володарськ-Волинської селищної ради від 20.04.2006 р. було визнано повноваження новообраного голови селищної ради особа_2. Розпорядженням голови Володарськ-Волинської селищної ради від 26.04.2006 р. "Про скликання другої сесії селищної ради п'ятого скликання" на розгляд було винесено питання про обрання секретаря селищної ради п'ятого скликання та 11.05.2006 р. рішенням другої сесії п'ятого скликання N 15 особа_3 обрано секретарем Володарськ-Волинської селищної ради п'ятого скликання.

Відповідно до п. 4 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова, зокрема, вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради.

Статтею 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що секретар сільської, селищної, міської ради обирається за пропозицією сільського, селищного, міського голови відповідною радою з числа її депутатів та працює в раді на постійній основі.

Частиною 14 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що порядок скликання сесії ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також: порядок роботи сесії визначаються Регламентом ради.

Згідно зі ст. 13 Регламенту Володарськ-Волинської селищної ради п'ятого скликання розпорядження селищного голови про скликання сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Відповідно до ст. 40 зазначеного Регламенту секретар селищної ради обирається за пропозицією селищного голови відповідною радою з числа депутатів ради шляхом таємного голосування.

Оскаржуючи вказане рішення сесії п'ятого скликання N 15 від 11.05.2006 р., позивач не ставить питання про поновлення його на публічній службі, а порушене право на працю, як встановив суд 1-шої інстанції, він захистив шляхом звернення до суду з окремим позовом про поновлення його на роботі.

Колегія суддів погоджується з висновками судів 1-шої та апеляційної інстанцій про те, що рішення другої сесії п'ятого скликання N 15 від 11.05.2006 р. про обрання секретарем ради п'ятого скликання - особа_3 було прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, які передбачені вимогами ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламентом Володарськ-Волинської селищної ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами 1-шої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу особа_1 залишити без задоволення, а постанову Володарськ-Волинського районного суду Житомирської області від 13.04.2007 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2008 р. у справі за позовом особа_1 до Володарськ-Волинської селищної ради про визнання незаконним рішення N 15 другої сесії п'ятого скликання Володарськ-Волинської селищної ради від 11.05.2006 р. - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали