Щодо включення до обсягу виручки від реалізації продукції поворотної фінансової допомоги

 

 Відповідно до статті 2 Указу Президента України від 03.07.98 N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ N 727) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Одним із критеріїв, що надає СПД - фізичній особі право на застосування спрощеної системи оподаткування, є дотримання граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що не повинен перевищувати 500 тис. грн. (стаття 1 Указу N 727).

Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), згідно з статтею 1 Указу N 727, вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операції з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Виходячи з норм законодавства, під операціями з продажу розуміють передачу майна (товару) однією особою у власність або у користування та (або) у володіння, та (або) у розпорядження іншій особі, а також інші операції (включаючи операції з безоплатного надання товарів), що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, оренди майна, поставки, лізингу, іншими цивільно-правовими договорами, за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання.

Отже, до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) СПД - фізичної особи включаються кошти, що надійшли за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та є власністю цього СПД.

У разі надходження на розрахунковий рахунок платника єдиного податку зворотної безвідсоткової фінансової позики згідно договору, такі кошти не повинні включатись до обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

Підтвердженням того, що кошти надійшли на розрахунковий рахунок платника єдиного податку у вигляді фінансової допомоги може бути відповідний договір надання поворотної допомоги або будь-який інший документ, що підтверджує факт здійснення такої операції.

Окремо звертаємо увагу на те, що згідно статті 2 Закону України від 04.12.90 N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (із змінами та доповненнями) та підпунктом 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України від 21.12.2000 N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" (із змінами та доповненнями) встановлено, що роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, яким є Державна податкова адміністрація України.

Рішення, дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб, на підставі статті 14 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Лист від 02.02.2010 р. N 1111

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали