ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.02.2018 р. N 724/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Щодо включення платником єдиного податку третьої групи до складу доходу отриману часткову компенсацію придбаної сільськогосподарської техніки

Державна фіскальна служба України на запит Господарства щодо включення платником єдиного податку третьої групи до складу доходу отриману часткову компенсацію придбаної сільськогосподарської техніки, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Господарство поінформувало, що в IV кварталі 2017 року отримало на безповоротній основі бюджетні кошти у вигляді часткової компенсації відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі - Порядок), затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 N 130 (Постанова N 130).

Господарство просить надати роз'яснення щодо включення до складу доходу платником єдиного податку третьої групи отриману часткову компенсацію придбаної сільськогосподарської техніки відповідно до ст. 292 Кодексу.

Згідно абз. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Відповідно до п. 10 Порядку (Постанова N 130) визначено, що часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі 20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість), зазначеної в акті приймання - передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк або банк, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, і придбання до 1 грудня поточного року техніки та обладнання. Вартість техніки та обладнання, придбаних з 1 грудня поточного року, підлягає частковій компенсації за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на наступний рік.

Пунктом 1 (Постанова N 130) зазначено, що Порядок (Постанова N 130) визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка сільгоспвиробників" за напрямком "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва".

Разом з тим до складу доходу згідно абзацу 4 п. 292.11 ст. 292 ПКУ не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Виходячи з вищевикладеного, не включається до складу доходу платника єдиного податку третьої групи отримана часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали