Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо влаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках

 

 Положеннями статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Об'єднання може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

Відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 за N 1399/11679) (із змінами) (далі - Правила), власник електричних мереж - це юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі та/або розподілу електричної енергії; межа балансової належності - це точка розділу елементів електричної мережі між власниками електроустановок за ознаками права власності або повного господарського відання; основний споживач - це споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними електричними мережами субспоживачам та/або електропередавальній організації.

За існуючою схемою приєднання внутрішньобудинкових мереж електропостачання, ОСББ "Гермес" є основним споживачем.

Згідно з положеннями пункту 3.1 Правил, електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.

Розрахункові засоби обліку електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ), Правил та проектних рішень.

Крім того, згідно з абзацом першим пункту 3.26 Правил, у разі, якщо до технологічних електричних мереж основного споживача приєднані електроустановки інших суб'єктів господарювання, власників мереж тощо, розрахунковий облік має бути організований основним споживачем таким чином, щоб забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків.

Звертаємо увагу, що невиконання власниками мереж вимог абзацу першого пункту 3.26 Правил, створює передумови для розкрадання електричної енергії. Підтвердженням цього є розмір понаднормативних втрат електричної енергії в електричних мережах, які не належать електропередавальним організаціям та не забезпечені розрахунковим обліком електричної енергії, - до 40 %.

Одночасно слід зазначити, що розрахунковий облік електричної енергії може бути організований власником мереж одним із наступних способів, а саме:

1. Улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації.

2. Перенесення усіх приладів обліку електричної енергії на межу балансової належності.

Унаслідок відсутності у суб'єктів господарювання коштів на встановлення такого устаткування, обов'язкова вимога щодо улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації з положень пункту 3.6 Правил була вилучена.

Таким чином, складення балансу електричної енергії має бути забезпечено шляхом улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації або шляхом вирішення сторонами питання щодо перенесення усіх приладів обліку електричної енергії на межу балансової належності.

Додатково повідомляємо, що відповідно до абзацу першого пункту 6.1 Правил, розрахунки споживача за використану електричну енергію здійснюються відповідно до умов договору.

Порядок зміни та розірвання господарських договорів встановлений положеннями статті 188 Господарського кодексу України.

Лист від 23.10.2009 р. N 7043/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали