ДЕРЖАВНА ВЕТЕРИНАРНА ТА ФІТОСАНІТАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2011 р. N 15-5-1-14/3742

Начальникам головних управлінь ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі


Щодо внесення змін до порядку заповнення ідентифікаційних документів на велику рогату худобу

З метою посилення контролю з боку державних інспекторів ветеринарної медицини за переміщенням тварин та видачею супровідних ветеринарних документів, в рамках співпраці з ДП "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин", з 1 січня 2011 року внесено зміни до оформлення, зокрема засвідчення, реєстраційних та ідентифікаційних документів, що дають дозвіл на переміщення тварин.

1. Вимоги до оформлення документів при переміщенні тварини від одного власника до іншого з метою подальшого утримання

1.1. Порядок оформлення ідентифікаційних документів на вибуття тварини.

Власник тварини, що звернувся за ветеринарною довідкою або свідоцтвом форми N 1 вет до державної установи ветеринарної медицини, повинен надати ідентифікаційні документи на тварину та відомості переміщення. Забезпечуючи належний контроль за переміщенням тварин, лікар ветеринарної медицини звіряє, щоб адреса господарства утримання (область, район, населений пункт) тварини, яка віддрукована на титульній стороні паспорта, відповідала території дії ветеринарної установи, у яку звернувся власник за ветеринарною довідкою.

При відповідності реквізитів ідентифікаційних документів лікар ветеринарної медицини робить такі відмітки на ідентифікаційних документах:

- на ветеринарній картці (далі - ВК) в разі, якщо термін дії ВК не прострочений: оформляє розділ "Частина заповнюється спеціалістом державної установи ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство" (зворотня сторона ВК). На титульній стороні ВК вказує дату вибуття, засвідчуючи дані власним підписом та мокрою печаткою ветеринарної установи;

- на зворотній стороні паспорта: факт вибуття тварини з господарства утримання має бути засвідчений виключно спеціалістом тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина. Засвідчує таким чином: розписується, вказує своє прізвище, ініціали та ставить мокру печатку виключно тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина.

На відомості переміщення великої рогатої худоби вибуття (аркуш 1) і прибуття (аркуш 2) лікар ветеринарної медицини у графі "М. П." також ставить мокру печатку установи ветеринарної медицини, що підтверджує законний факт переміщення тварини. Якщо тварина вибуває від юридичної особи, то мокра печатка установи ветеринарної медицини ставиться поруч з мокрою печаткою юридичної особи, що продає тварин.

Відомості переміщення, ідентифікаційні документи, не засвідчені мокрою печаткою державної установи ветеринарної медицини, з 1 березня 2011 року є недійсними та їх заборонено реєструвати в програмі Реєстр тварин.

Отже, тварину дозволено переміщати від одного власника до іншого за наявності такого пакета документів: відомість переміщення прибуття (аркуш 2), паспорт, ветеринарна картка, що оформлені згідно з вищеописаними вимогами, та ветеринарна довідка або свідоцтво форми N 1 вет, де у графі "Особливі відмітки" записано ідентифікаційний номер тварини, номер і серія паспорта, номер і серія ветеринарної картки тварини. При цьому, ідентифікаційний номер на бирках тварини, на паспорті, на ветеринарній картці і у ветеринарній довідці мають співпадати.

Відповідно відомість вибуття (аркуш 1) передається агенту з ідентифікації за місцем вибуття тварини на реєстрацію.

Якщо власник надає комплект ідентифікаційних документів, у яких віддруковано на титульній стороні дані про господарство іншої області, іншого району або населеного пункту, які не підконтрольні даній ветеринарній установі і при цьому відсутні належні відмітки на ВК, дані про вибуття тварини з попереднього місця утримання на зворотній стороні паспорта або відсутні взагалі, або є, але не засвідчені мокрою печаткою тієї ветеринарної установи, звідки привезено тварину, спеціаліст державної установи ветеринарної медицини відмовляє у наданні власнику ветеринарної довідки або свідоцтва форми N 1 вет та далі виконує дії згідно чинного законодавства.

1.2. Порядок оформлення ідентифікаційних документів на прибуття тварини.

Власник, в разі прибуття до нього тварини, повинен надати спеціалісту ветеринарної медицини ідентифікаційні документи на тварину та відомість переміщення прибуття (аркуш 2). Лікар перевіряє, щоб відмітки про вибуття тварини з місця утримання були оформлені згідно з вимогами, що описані п. 1.1.

Якщо є всі належні відмітки про вибуття тварини, лікар ветеринарної медицини здійснює підтвердження факту прибуття тварини в ідентифікаційному документі. А саме: на зворотній стороні паспорта тварини засвідчує відмітку про факт прибуття тварини своїм підписом з зазначенням прізвища та ініціалів і мокрою печаткою тієї державної установи ветеринарної медицини, що обслуговує господарство, куди прибула тварина. Наголошує власнику, що при купівлі-продажу тварини з метою подальшого утримання ветеринарна картка дійсна виключно 30 днів від дати переміщення, тому необхідно звернутись до агента з ідентифікації аби виготовити нову ветеринарну картку. На відомості переміщення прибуття (аркуш 2) факт прибуття тварини потрібно засвідчити мокрою печаткою ветеринарної установи та передати в Агентство на реєстрацію даних про переміщення у Єдиному державному Реєстрі тварин.

2. Вимоги до оформлення документів при забої тварини в господарстві утримання

Для отримання довідки про передзабійний огляд тварини, з подальшою реалізацією продуктів забою на агропродовольчому ринку, власник тварини надає спеціалісту державної установи ветеринарної медицини ідентифікаційні документи. Спеціаліст має пересвідчитись, щоб дані, віддруковані на ідентифікаційних документах, засвідчували, що тварина народжена та утримувалась весь час на території, що підконтрольна установі ветеринарної медицини, у яку звернувся власник худоби. Або ж у випадку, якщо тварина переміщувалася, то і на паспорті, і на ветеринарній картці були відповідні відмітки тієї державної установи ветеринарної медицини, звідки переміщалась тварина.

При відповідності реквізитів ідентифікаційних документів лікар ветеринарної медицини робить такі відмітки на ідентифікаційних документах:

- на ветеринарній картці, при наявності, що термін дії ВК не прострочений: оформляє розділ "Частина заповнюється спеціалістом державної установи ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство" (на зворотній стороні ВК), на титульній стороні ВК вказує дату вибуття, засвідчуючи дані власним підписом та мокрою печаткою ветеринарної установи поточну відмітку.

Якщо тварина раніше переміщалась, а ВК не було перевидано у зв'язку зі зміною власника, а відповідно вже має відмітку щодо попередньої дати вибуття, то спеціаліст ветустанови має зазначити поряд нову дату вибуття, засвідчивши власним підписом, мокрою печаткою ветеринарної установи. При переміщенні тварини ветеринарна картка дійсна тільки при наявності вказаної дати вибуття тварини та підпису спеціаліста і печатки державної установи ветеринарної медицини.

- на зворотній стороні паспорта: факт забою/вибуття (код 26) тварини в господарстві утримання має бути засвідчений виключно спеціалістом тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина. Засвідчує таким чином: розписується, вказує своє прізвище та ініціали та накладає мокру печатку знову ж виключно тієї державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство, звідки вибуває тварина.

При переміщенні тварини типу "забій у господарстві утримання" відомості переміщення не потрібно оформляти і відповідно не потрібно вимагати їх від власника, бо у даному випадку переміщається не тварина, а вже продукти харчування, вихідні від цієї тварини.

Після проведення всіх вищезазначених процедур лікар ветеринарної медицини, керуючись вимогами п. 9 Заходів щодо активізації роботи з ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби, затверджених наказом Держкомветмедицини від 17.02.2009 N 19, вилучає у власника тварини пакет ідентифікаційних документів: бирки, паспорт та ветеринарну картку до паспорта, які надалі за узгодженою процедурою передає агенту з ідентифікації.

Отже, власник має право везти на ринок м'ясо тварини, яку він відгодував та забив у власному господарстві, за наявності ветеринарної довідки або свідоцтва форми N 2 вет, де у графі "Особливі відмітки" записано ідентифікаційний номер тварини, номер і серія паспорта, номер і серія ветеринарної картки. Ідентифікаційний номер на бирках, паспорті, ветеринарній картці тварини має співпадати з тим, що зазначений у ветеринарній довідці або свідоцтві форми N 2 вет.

 

Перший заступник Голови

В. М. Горжеєв

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали