Щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, які пов'язані зі зміною керівника

 

 Відповідно до статті 97 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариства є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом.

Поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов'язки їх учасників та засновників визначено Законом України "Про господарські товариства".

Так, відповідно до статті 62 зазначеного Закону, у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).

До виключної компетенції загальних зборів товариства, згідно із частиною четвертою статті 145 ЦКУ, віднесено питання щодо створення та відкликання виконавчого органу.

Отже, вимоги чинного законодавства, зокрема, щодо створення виконавчого органу товариства, повинні виконуватись.

Порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) визначено статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).

Згідно із частиною першою статті 19 Закону про реєстрацію у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР.

Таким чином, Держкомпідприємництво вважає, що реєстраційну картку за формою N 4 на внесення змін до відомостей про керівника юридичної особи, повинен підписувати та подавати "старий" керівник (уповноважена ним особа) до призначення "нового" керівника, або вже призначений на цю посаду "новий" керівник.

Лист від 13.11.2009 р. N 14024

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали