МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.09.2011 р. N 1/12-4835

Щодо встановлення надбавок працівникам національних навчальних закладів

У Міністерстві розглянули запит щодо встановлення надбавок працівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ, зокрема тих закладів, які мають статус національних, та інформуємо про наступне.

Умови оплати праці та схеми тарифних розрядів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (із змінами).

На виконання цієї постанови Міністерством освіти і науки України був виданий наказ від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ".

Відповідно до підпункту "а" частини 2 пункту 3 згаданої постанови та підпункту "а" частини 2 пункту 4 зазначеного наказу працівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ можуть бути встановлені надбавки у розмірі до 50 % посадового окладу (ставок заробітної плати, тарифної ставки): за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання); за складність і напруженість у роботі.

Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 % посадового окладу. Таке обмеження не поширюється на працівників національних закладів (установ).

З огляду на викладене, у навчальному закладі, який не має статусу національного, працівнику можуть бути встановлені всі ці надбавки, проте їх сумарний розмір не повинен перевищувати 50 % посадового окладу.

Для працівників навчального закладу, що має статус національного, зазначеними нормативно-правовими актами не передбачено обмеження сумарного розміру таких надбавок, тобто розмір кожної з цих надбавок може сягати 50 %.

Також слід зазначити, що згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. N 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ" установи мають право витрачати бюджетні кошти на цілі та в межах, установлених затвердженими кошторисами, планами використання бюджетних коштів.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

П. Куліков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали