ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ ПО ЗАПАСАХ КОРИСНИХ КОПАЛИН ПРИ ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ ГЕОЛОГІЇ ТА НАДР УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.04.2013 р. N 263/07

<...>

На лист Державної податкової служби України від 02.04.2013 р. N 3620/5/15.2116 щодо встановлення тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства (Крмпе) для застосування платниками при обчисленні податкових зобов'язань у 2012 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконані, повідомляємо наступне.

Пунктом 27 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.97 р. N 432, встановлено, що "умовно балансові та позабалансові запаси, що залучаються до розробки, переводяться до балансових". Відповідно запаси корисних копалин, що рентабельно розробляються на ділянках надр, де геолого-економічна оцінка ще не виконана, належить розглядати як балансові видобувні запаси.

Абзацом шостим пункту 3 цієї Класифікації визначено, що ознакою балансових видобувних запасів корисних копалин є рентабельність виробничої діяльності гірничодобувного підприємства з їхньої розробки, яка перевищує ставку рефінансування НБУ.

Так як до блоків балансових видобувних запасів під час їхнього підрахунку включаються запаси, рентабельність розробки яких дорівнює або перевищує ставку рефінансування НБУ, усереднена рентабельність розробки балансових запасів усієї ліцензійної ділянки завжди перевищує цей показник і, відповідно, коефіцієнт рентабельності підприємства, як усереднений показник, що встановлюється на значний проміжок часу, перевищує ставку рефінансування НБУ.

Для прибутково працюючого підприємства, накопичений дисконтований грошовий потік від виробничої діяльності якого є позитивним, усереднена рентабельність розробки запасів усієї ліцензійної ділянки має перевищувати ставку рефінансування НБУ в 1,65 і більше разів.

На поточний час облікова ставка НБУ складає 7,5 % і відповідний їй мінімальний тимчасовий коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства має бути рівним 0,125, як і в 2012 році.

Наведена величина тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства визначається як мінімально можлива для беззбитково працюючого підприємства в поточних економічних умовах, що визначаються обліковою ставкою НБУ, рівною 7,5 %, і рекомендується ДКЗ для застосування платниками при обчисленні податкових зобов'язань у 2013 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення Крмпе ще не виконані.

 

Голова ДКЗ

Г. Рудько
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали