НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.11.2011 р. N 8917/23/17-11

Шановний Сергію Сергійовичу!

У зв'язку з Вашим листом від 18.11.2011 щодо надання роз'яснень в частині встановлення "зеленого" тарифу на електричну енергію та механізму продажу електричної енергії безпосередньо споживачам (постачання електричної енергії підрозділам підприємства, яке також є виробником електричної енергії) Національна комісія регулювання електроенергетики України повідомляє.

Основні засади державного механізму підтримки розвитку сфери альтернативної енергетики закладені Законом України "Про електроенергетику", зокрема статтею 171 закону. Відповідно до зазначеної статті "зелений" тариф затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України на електричну енергію, вироблену суб'єктами господарювання на об'єктах електроенергетики, що виробляють електричну енергію з енергії вітру, сонця, біомаси та на малих ГЕС. Величина "зеленого" тарифу для таких суб'єктів господарювання встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року (що становив 58,46 коп. за 1 кВт·год. без ПДВ), помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої з відповідного виду енергії. Зазначені коефіцієнти "зеленого" тарифу визначені статтею 171 Закону України "Про електроенергетику". Для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, "зелений" тариф встановлюється до 1 січня 2030 року.

Відповідно до статей 5 та 15 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкту господарювання, що виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, надається право продажу всього обсягу виробленої електричної енергії за "зеленим" тарифом в Оптовий ринок електричної енергії, при цьому оплата проводиться у повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.

Додатково повідомляємо, що статтею 171 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що величина "зеленого" тарифу не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується у національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Рівні фіксованих мінімальних "зелених" тарифів для електроенергії, виробленої об'єктами електроенергетики з відповідних видів енергії, затверджені постановою НКРЕ від 23.07.2009 N 857.

Процедура встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності визначена відповідним Порядком, затвердженим постановою НКРЕ від 22.01.2009 N 32 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 16.07.2009 N 828).

У разі споживання електричної енергії власного виробництва підрозділами підприємства територіально розташованими в іншому місці ніж розташування самого виробництва, Вам необхідно керуватися постановою НКРЕ від 28.09.2000 N 1038 "Щодо оплати транспортування електричної енергії власного виробництва".

 

Член Комісії

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали