Щодо введення в дію частини другої статті 33 та частини першої статті 35 Закону України

 

 З 1 січня 2010 року набирають чинності частина друга статті 33 та частина перша статті 35 цього Закону, якими забороняється здійснення забою парнокопитних та інших копитних, а також забою свійської птиці та кролів в обсягах, що перевищують 5 голів на день, не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл і зареєстрована ветеринарною службою, а також реалізація та обіг необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш або частин туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропродовольчих ринках.

Такі вимоги в частині збільшення вимог безпеки до продуктів харчування тваринного походження Україна взяла на себе, готуючись до вступу до Світової організації торгівлі.

Однак, на сьогоднішній день обмеження можливостей для сільського населення реалізувати молоко та м'ясо власного виробництва беззаперечно призведе до значного погіршення як соціальної, так і фінансової ситуації в сільській місцевості, а також ставить під загрозу продовольчу безпеку країни і створює реальний ризик неконтрольованого зростання цін на тваринницьку продукцію.

З метою вирішення цієї проблеми та на виконання пп. 3 п. 10 протоколу N 52 засідання Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів".

Проектом передбачається перенести строк набрання чинності частиною другою статті 33 та частиною першою статті 35 на 2015 рік, а також доручити Кабінету Міністрів України розробити план заходів з реалізації положень цих статей з урахуванням міжнародних вимог і зобов'язань України з метою поступового переходу на більш високі стандарти якості та безпеки тваринницької продукції та посилення відповідальності причетних до цього органів влади.

Вищезазначений проект Закону було погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та на засіданні Кабінету Міністрів України 19 серпня 2009 року законопроект був схвалений Урядом.

Враховуючи соціальну значущість зазначений законопроект подано Кабінету Міністрів України для внесення на розгляд Верховної Ради України з проханням розглянути його в першочерговому порядку (реєстр. N 5053-2 від 04.09.2009).

Лист від 21.10.2009 р. N 12799

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали