Додаткова копія: Щодо забезпечення виборчого процесу

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.05.2019 р. N 57-0007/28813

Банкам України та їх філіям
Незалежній асоціації банків України
Асоціації українських банків

Щодо забезпечення виборчого процесу

Указом Президента України від 21.05.2019 N 303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" (Указ N 303/2019) припинено достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

З метою забезпечення виборчого процесу надсилаємо для використання в роботі лист Центральної виборчої комісії України від 28.05.2019 N 21-39-4415, копія додається (див. окремо в базі).

Крім того, зазначаємо таке.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі (далі - партія), кандидат у депутати в одномандатному окрузі (далі - кандидат у депутати) зобов'язані відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніш як на десятий день з дня реєстрації Центральною виборчою комісією.

Виборчий фонд партії має один накопичувальний рахунок, на який надходять кошти для фінансування передвиборної агітації, а також поточні рахунки, з яких здійснюється фінансування витрат на передвиборну агітацію. На поточні рахунки виборчого фонду партії кошти надходять виключно з накопичувального рахунку виборчого фонду. Підставою для відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду партії є копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії. Підставою для відкриття поточного рахунку виборчого фонду партії є довідка установи банку про відкриття накопичувального рахунку партії.

Виборчий фонд кандидата у депутати має один поточний рахунок, на який надходять кошти для фінансування передвиборної агітації. Підставою для відкриття поточного рахунку виборчого фонду є копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у депутати.

Партія відкриває накопичувальний рахунок виборчого фонду партії в установі банку України у місті Києві, яку визначає на свій розсуд. Кандидат у депутати відкриває поточний рахунок виборчого фонду в установі банку України, яку визначає на свій розсуд, за місцезнаходженням окружної виборчої комісії. Партія та кандидат у депутати мають право відкрити відповідні рахунки виборчого фонду тільки в національній валюті.

Партія має право відкривати в установах банків України поточні рахунки виборчого фонду партії з розрахунку не більше одного поточного рахунку на території одного одномандатного округу. Один поточний рахунок виборчого фонду партії може обслуговувати декілька одномандатних округів.

Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів регулюється розділами I, II та VI Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01.04.2019 N 56 (Постанова N 56)).

Додаток: лист Центральної виборчої комісії України від 28.05.2019 N 21-39-4415 на 2 арк.

 

Директор Департаменту платіжних
систем та інноваційного розвитку

О. Яблунівський
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали