ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.07.2012 р. N 15/1-15.1/1368-ЕП

Начальникам митниць
Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики


Щодо заповнення граф митної декларації на бланку ЄАД

З урахуванням численних запитів митних органів щодо заповнення граф митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (Наказ N 246) при оформленні товарів, які були поміщені у митний режим переробки за межами митної території та в межах визначеного строку повертаються на митну територію України, повідомляємо наступне.

Відповідно до частини другої статті 150 Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - Кодекс), операції з переробки товарів можуть включати:

1) власне переробку товарів, у тому числі: обробку, монтаж, демонтаж, використання окремих товарів, які сприяють чи полегшують процес виготовлення продуктів переробки;

2) ремонт товарів, у тому числі модернізацію, відновлення та регулювання, калібрування.

До продуктів переробки, крім тих, що в межах визначеного строку повертаються на митну територію України у тому самому стані, в якому вони були вивезені за межі митної території України, з дотриманням умов, зазначених у статті 78 Кодексу ( N 4495-VI) або у відремонтованому вигляді, якщо ремонт проведено в рамках гарантійних зобов'язань, застосовується часткове звільнення від оподаткування митними платежами.

При цьому сплаті підлягає позитивна різниця між сумою митних платежів, нарахованою на продукти переробки, та сумою митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі імпорту відповідних товарів, які були вивезені за межі митної території України для переробки.

До затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, розрахунок суми митних платежів на продукти переробки та суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі імпорту товарів, що вивозились, здійснюється в доповненні форми МД-6 (Наказ N 246) з посиланням на графу 31 митної декларації.

Для цілей нарахування митних платежів на продукти переробки застосовуються ставки податків, код згідно УКТЗЕД, що діють на день подання митному органу митної декларації в режим імпорту. У разі, якщо для цілей обчислення митних платежів необхідно зробити перерахування іноземної валюти, застосовується курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України на день подання митної декларації (Наказ N 246) в режим імпорту.

Для розрахунку митних платежів на товари, що вивозились, використовується необхідна для цього інформація, зазначена в митній декларації (Наказ N 246), згідно якої такі товари вивозились за межі митної території України. Базою оподаткування митом для товарів, на які законом встановлено адвалорні ставки мита, буде митна вартість товарів, що ґрунтується на раніше визнаній (визначеній) митними органами митній вартості відповідно до статті 64 Кодексу ( N 4495-VI). Сума мита, яка підлягала б сплаті у разі імпорту товарів, що вивозились, обчислюється за ставкою ввізного мита, встановленою на момент такого вивезення.

У разі наявної позитивної різниці між зазначеними митними платежами суми податків, що підлягають сплаті, зазначаються в графі 47 митної декларації (Наказ N 246) наступним чином:

Приклад

Вид

Основа нарахування

Ставка

Сума

СП

020

 

 

3000

01

028

 

 

4000

01


Митна вартість продуктів переробки, у тому числі тих, що повертаються після ремонту (з урахуванням їх ремонту) зазначається в графі 45 митної декларації (Наказ N 246).

Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики врахувати вищевикладену інформацію в ПІК Інспектор 2006.

 

Директор Департаменту
митних платежів

С. П. Гіла

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали