Щодо застосування декларативного принципу чи принципу мовчазної згоди для отримання висновку щодо погодження проекту відведення земельної ділянки

 

 Стосовно застосування декларативного принципу

Згідно із статтею 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" декларативний принцип - це принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Тобто, для початку роботи суб'єкту господарювання досить подати до адміністратора або відповідного дозвільного органу Декларацію, в якій зазначається відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Таким чином, не можливо отримати висновок щодо погодження проекту відведення земельної ділянки із застосуванням декларативного принципу, оскільки у даному випадку немає можливості визначити предмет декларування.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" можливість набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом встановлюється виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру.

Стосовно впровадження принципу мовчазної згоди

Згідно з Переліком документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, що видаються виключно через дозвільні центри, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 N 70). погодження проекту відведення земельної ділянки надається комісіями з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою (далі - Комісія), які діють відповідно до статті 1861 Земельного кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до частини восьмої статті 118 Кодексу розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії, яка протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику у зазначений у цій частині строк.

Разом з тим, у разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.

Згідно з частиною дев'ятою зазначеної статті Кодексу районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Отже, видача Комісією висновку щодо погодження проекту відведення земельної ділянки є частиною дозвільної процедури отримання рішення відповідної ради про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Враховуючи викладене, застосування у даному випадку принципу мовчазної згоди є неможливим, оскільки кінцевим результатом даної дозвільної процедури є рішення відповідної ради.

Додаткову інформацію із зазначених питань можуть надати Міністерство регіонального розвитку та будівництва України як спеціально уповноважений орган з питань будівництва, архітектури та містобудування та Державний комітет України із земельних ресурсів як спеціально уповноважений орган з питань земельних ресурсів.

Лист від 18.02.2010 р. N 1973

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали