ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.07.2012 р. N 15/1-15.1/1215-ЕП

Начальникам митниць


Щодо застосування окремих норм Митного кодексу України

З метою уніфікованого підходу щодо практики застосування норм Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - Кодекс) в частині гарантування сплати митних платежів при оформленні періодичної митної декларації повідомляємо наступне.

Згідно з частиною десятою статті 260 Кодексу ( N 4495-VI), оформлення митним органом тимчасової або періодичної митної декларації передбачає необхідність виконання вимог цього Кодексу, передбачених для поміщення товарів в обраний митний режим та сплати митних платежів або забезпечення їх сплати відповідно до розділу X цього Кодексу ( N 4495-VI).

При цьому, згідно з частиною першою статті 289 Кодексу ( N 4495-VI), у разі ввезення товарів на митну територію України обов'язок із сплати митних платежів виникає з моменту фактичного ввезення цих товарів на митну територію України.

З урахуванням вказаних положень статті 289 Кодексу ( N 4495-VI) та враховуючи, що періодична митна декларація подається митному органу до ввезення товарів на митну територію України, вимога частини десятої статті 260 Кодексу ( N 4495-VI) щодо сплати митних платежів не поширюється на оформлення періодичної митної декларації.

Поряд з цим, відповідно до статті 305 розділу X Кодексу ( N 4495-VI) надання митним органам забезпечення сплати митних платежів є обов'язковим при ввезенні на митну територію України та/або переміщенні територією України прохідним та внутрішнім транзитом товарів за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, у разі відсутності товару в переліку (Постанова N 461), затвердженому Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 305 розділу X Кодексу ( N 4495-VI), гарантія забезпечення сплати митних платежів при ввезенні товарів за періодичною митною декларацією не застосовується.

 

Директор Департаменту
митних платежів

С. П. Гіла

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали