Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо застосування окремих норм Положення N 351

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.02.2020 р. N Р/22-0005/10078

Банкам України
Незалежній асоціації банків України
Асоціації українських банків

Щодо застосування окремих норм Положення N 351

За результатами розгляду запитів банків щодо застосування окремих норм Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями (Положення N 351)1 (далі - Положення N 351) в частині оцінки кредитного ризику за кредитами, що надані суб'єктам господарювання (юридичним або фізичним особам), за якими застосовується механізм надання державної підтримки (далі - кредити з фінансовою державною підтримкою), повідомляємо таке.


1 затверджене постановою Правління Національного банку України від 30.06.2016 року N 351 (Положення N 351)

Згідно з пунктом 17 розділу II Положення N 351 (Положення N 351) банк здійснює розрахунок розміру кредитного ризику за активами на індивідуальній або груповій основі.

Відповідно до пунктів 18 розділу II (Положення N 351), пунктів 127 (Положення N 351), 1271 (Положення N 351) та 129 розділу XI Положення N 351 (Положення N 351) банк розраховує розмір кредитного ризику за фінансовими активами з однорідними характеристиками на груповій основі.

Розрахунок кредитного ризику на груповій основі ґрунтується на своєчасності погашення боргу боржником (залежно від кількості календарних днів прострочення погашення боргу, починаючи з наступного робочого дня за днем, коли не відбулося його погашення в термін, передбачений договором).

Згідно з вимогами пункту 132 розділу XI (Положення N 351) та підпункту 17 пункту 165 розділу IV Положення N 351 (Положення N 351) умовою для включення банком кредиту до групи кредитів юридичних осіб є наявність фінансової звітності боржника за останній звітний період, яка має бути подана до банку не пізніше трьох місяців після встановленого законодавством України терміну її подання до органів державної влади.

Отже, у разі, якщо боржник є новоствореним підприємством, щодо якого на дату прийняття банком рішення про включення кредиту до групи кредитів юридичних осіб не минули три місяці від законодавчо встановленого терміну подання фінансової звітності, банк має право включити такий кредит до групи за відсутності звітності.

Щодо включення банком кредитів, наданих боржникам - фізичним особам, які є суб'єктом господарювання, до групи кредитів зазначаємо, що банк має право включати такі кредити до групи кредитів, наданих боржникам - фізичним особам, за якими загальна сума боргу кожного з боржників не перевищує 2000 тис. грн, або до групи кредитів, наданих боржникам - фізичним особам, які є суб'єктами господарювання, за якими загальна сума боргу кожного з боржників не перевищує 5000 тис. грн.

Згідно з вимогами пункту 132 розділу XI Положення N 351 (Положення N 351) умовою для включення банком кредитів до груп кредитів юридичних осіб та груп кредитів фізичних осіб є періодичність та/або обсяг сплати боргу боржником не рідше ніж щомісяця або щокварталу та/або в обсязі не меншому, ніж обсяг доходів, що визнаватимуться банком згідно з нормативно-правовими актами Національного банку з бухгалтерського обліку.

З урахуванням того, що за кредитами з фінансовою державною підтримкою передбачена часткова компенсація процентів, банк має право ураховувати таку компенсацію під час прийняття рішення щодо включення кредитів до відповідних груп.

 

Перший заступник Голови
Національного банку України

К. Рожкова
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали