Щодо застосування підзаконних нормативно-правових актів

 

 Повноваження Мінжитлокомунгоспу щодо здійснення контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов визначені Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", а щодо здійснення державного контролю у сфері житлово-комунального господарства були визначені Законами України "Про житлово-комунальні послуги", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про теплопостачання", "Про поховання та похоронну справу", "Про благоустрій населених пунктів", але на практиці не виконувались і механізми їх реалізації не впроваджувались. Відповідно і норми цих Законів щодо здійснення державного контролю Мінжитлокомунгоспом не реалізовувались.

Прикінцевими положеннями Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 N 877 Кабінету Міністрів України було доручено привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти. На що з метою приведення власного законодавства у відповідність із вказаним Законом Міністерство розробило законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері житлово-комунального господарства та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю у сфері житлово-комунального господарства. Зазначені законопроекти погоджуються із центральними органами виконавчої влади.

Повноваження органу державного нагляду (контролю) визначені ст. 9 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та органу ліцензування, що здійснює контроль за додержанням ліцензійних умов, ст. 6 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) в межах свої повноважень під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) зобов'язаний надавати суб'єкту господарювання консультаційну допомогу щодо здійснення державного нагляду (контролю).

Такі консультації надаються в письмовій формі (у вигляді листа) або в усній формі під час здійснення контрольного заходу. Крім того, ст. 19 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що органи державного нагляду (контролю) на письмовий запит суб'єкта господарювання надають йому письмові консультації з питань здійснення державного нагляду (контролю) щодо вимог, додержання яких перевіряється органами державного нагляду (контролю).

Щодо відповідальності посадових осіб органу контролю, то ст. 9 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" встановлено, що за невиконання вимог законодавства, а також завдання неправомірними діями збитків суб'єкту господарювання орган державного нагляду (контролю), його посадові особи несуть відповідальність згідно із законом. Враховуючи, що посадові особи органу ліцензування є державними службовцями, вони несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із Законом України "Про державну службу".

Збитки, завдані суб'єкту господарювання неправомірними діями посадових осіб органів державного нагляду (контролю), підлягають відшкодуванню у встановленому законом порядку. Відшкодування доведених належним чином збитків, завданих суб'єкту господарювання неправомірними діями посадових осіб, визначається в судовому порядку.

Крім того, ст. 21 зазначеного Закону передбачено, що суб'єкт господарювання має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження дій чи рішень органів державного нагляду (контролю). У разі надходження такого звернення суб'єкта господарювання відповідний центральний орган виконавчої влади зобов'язаний розглянути його в установленому законом порядку.

Лист від 12.02.2009 р. N 8/5-1371

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали