ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.01.2012 р. N 718/7/17-1217

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами - іноземцями

Згідно з пп. 213 п. 1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI (далі - ПКУ) визначено, що резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Крім того, відповідно до п. 177.12 ст. 177 Кодексу - іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Враховуючи вищезазначене та відповідно до Закону України від 4 листопада 2011 року N 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" (Закон N 4014-VI) фізичні особи, які зареєстровані суб'єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені цим Законом.

У зв'язку з вищенаведеним, пропонуємо при виникненні питань щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами - суб'єктами господарської діяльності, зокрема іноземними громадянами, керуватись прямою нормою законодавства.

 

Директор Департаменту
оподаткування фізичних осіб

В. В. Бусарєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали