ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.11.2011 р. N 13/3-20/503ПІ

Щодо застосування та призначення оновленого національного класифікатора КВЕД

На запит <...> Державна служба статистики України повідомляє, що для збирання, опрацювання, аналізу та поширення статистичної інформації органи державної статистики застосовують національний статистичний стандарт ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД)", розроблений на базі Класифікації видів економічної діяльності Європейського Союзу (NACE, rev. 1.1).

Об'єктами класифікації у КВЕД є види економічної діяльності суб'єктів господарювання. Визначення коду виду економічної діяльності здійснюється в залежності від витрат на виробництво, процесу виробництва та випуску продукції (надання послуг), які характеризують діяльність суб'єкта господарювання.

Відповідно до статистичної методології, покладеної в основу NACE та КВЕД, діяльність видавництв, які є власниками авторських прав на продукцію, що готується до видання (книг, газет, журналів тощо), класифікується у відповідних позиціях групи 22.1 "Видавнича діяльність" розділу 22 "Видавнича і поліграфічна діяльність, тиражування записаних носіїв інформації" за видами продукції.

Продукція, яка є результатом діяльності видавництв, може видаватись як в одному, так і в декількох форматах - удрукованій формі, на компакт-дисках або у вигляді оперативної (on-line) електронної публікації в мережі Інтернет. Якщо інформація (у тому числі книги, газети, журнали) створюється виключно для електронної публікації в мережі Інтернет і не має друкованої або іншої форми видання, зазначена діяльність суб'єктів класифікується у позиції 72.40.0 "Діяльність, пов'язана з банками даних" розділу 72 "Діяльність у сфері інформатизації".

Разом з тим повідомляємо, що за результатами всесвітнього перегляду статистичних класифікацій методологічні підходи до класифікування діяльності з видання інформації (у тому числі книг, газет, журналів) змінилися. За переглянутою версією стандартної європейської статистичної Класифікації видів економічної діяльності (NACE, rev.2) та розробленою Держкомстатом на її основі КВЕД (ДК 009:2010) (Наказ N 457) (накази Держспоживстандарту від 11.10.2010 N 457 та від 29.11.2010 N 530) зазначена діяльність класифікується у позиціях розділу 58 "Видавнича діяльність" за видами продукції і не відноситься до діяльності у сфері інформатизації.

З електронною версією КВЕД (ДК 009:2010) (Наказ N 457) можна ознайомитися на офіційному сайті Держстату України (www.ukrstat.gov.ua) - посилання на головній сторінці "Запровадження нової КВЕД (ДК 009:2010)"/"Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД)"/"КВЕД 2010".

Звертаємо увагу на те, що, враховуючи переважно статистичне призначення КВЕД, код виду економічної діяльності не створює прав чи обов'язків для суб'єктів господарювання, виступає припущенням і не є достатнім критерієм для виконання всіх передбачених нормативно-правовими актами умов.

Стосовно наявності або відсутності відповідного коду КВЕД у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) інформуємо, що відповідно до Закону України "Про державну статистику" органи державної статистики здійснюють державний облік та ідентифікацію юридичних осіб і відокремлених підрозділів юридичних осіб (далі - суб'єктів) в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Згідно з Положенням про ЄДРПОУ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 N 499, підставою для внесення до ЄДРПОУ або виключення з нього даних щодо суб'єктів, а також унесення змін до ЄДРПОУ є надходження від державного реєстратора до органу державної статистики інформації про вчинення реєстраційних дій, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Тобто органи державної статистики є користувачами адміністративних даних про державну реєстрацію суб'єктів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, унесених до ЄДРПОУ (зокрема, щодо видів економічної діяльності суб'єктів). Відповідно до пункту 16 Положення довідку з ЄДРПОУ видає орган державної статистики на запит суб'єкта, де зазначає заявлені під час учинення реєстраційних дій види економічної діяльності.

 

Перший заступник Голови

В. Піщейко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали