Додаткова копія: Щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 14.06.2018 р. N 4470/10-18

Щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування

<...>

Відповідно до пункту 4 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року N 500 (Постанова N 500), НАДС надає роз'яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Частиною третьою статті 26 Кодексу законів про працю України передбачено, що випробування не встановлюється при прийнятті на роботу, зокрема, переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади.

Статтею 27 Кодексу законів про працю України встановлено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі - Закон) регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.

Згідно із частиною третьою статті 7 Закону на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Частиною шостою статті 10 Закону передбачено, що проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Відповідно до статті 35 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" в акті про призначення на посаду суб'єкт призначення може встановити випробування з метою перевірки відповідності державного службовця займаній посаді із зазначенням його строку.

При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов'язковим.

Випробування при призначенні на посаду державної служби встановлюється строком до шести місяців.

Разом з тим частиною третьою статті 3 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" передбачено, що дія цього Закону не поширюється зокрема на посадових осіб місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, оскільки положеннями Закону передбачено встановлення випробування, на думку НАДС, при прийнятті на посади в органи місцевого самоврядування переможців конкурсного відбору може встановлюватись випробування з урахуванням строків, визначених статтею 27 Кодексу законів про працю України.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 

Заступник Голови

А. Заболотний
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали