НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З АКРЕДИТАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 10 жовтня 2011 року N 97

Щодо затвердження Положення про перехідний період забезпечення простежуваності вимірювань

На виконання вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 п. 5.6, ДСТУ ISO 9001 п. 7.6, ДСТУ ISO/IEC 17020 п. 9.7 і схеми СУНС (А.5.1) з забезпечення простежуваності вимірювань, які виконують органи з оцінки відповідності (далі - ООВ), наказую:

1. Затвердити положення про перехідний період з забезпечення простежуваності вимірювань, що здійснюються ООВ, яке додається.

2. Начальнику відділу міжнародного співробітництва, інформаційного забезпечення та якості (В. В. Красюк) забезпечити розміщення цього наказу на Web-сторінці НААУ.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови В. М. Горицького.

 

Голова

В. М. Чекалін

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного агентства з акредитації України
10.10.2011 N 97

ПОЛОЖЕННЯ
про перехідний період з забезпечення простежуваності вимірювань, що здійснюються органами з оцінки відповідності

Це Положення встановлює порядок забезпечення простежуваності на перехідний період (від повірки засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) до їх калібрування) і розповсюджується на органи з оцінки відповідності (далі - ООВ), які акредитовані або знаходяться в стані акредитації.

1. Національне агентство з акредитації України (далі - НААУ) під час проведення робіт з акредитації ООВ (первинна акредитація, нагляд, повторна акредитація), які виконують вимірювання фізичних величин, стосовно яких національні метрологічні інститути (НМІ) мають документально доведену простежуваність до одиниць SI за рядками калібрувальних та вимірювальних можливостей (СМС), опублікованих на сайті Міжнародного бюро з мір і ваг (ВІРМ) і розміщених на сайтах відповідних НМІ та НААУ, чи іншим шляхом, повинно вимагати від ООВ калібрування власних ЗВТ за цими видами (підвидами) вимірювань у НМІ або в акредитованих калібрувальних лабораторіях.

2. На термін дії перехідного періоду дозволяється виконувати калібрування ЗВТ в організаціях, уповноважених національним органом з метрології на право проведення калібрування (повірки) ЗВТ у відповідності до чинних нормативно-правових актів, які мають в якості підтвердження своєї спроможності виконувати калібрування, свідоцтва про калібрування власних ЗВТ або свідоцтва та протоколи повірки власних ЗВТ, в яких є посилання на еталони, за допомогою яких забезпечується необхідна простежуваність вимірювань.

3. Після закінчення перехідного періоду НААУ буде діяти тільки згідно вимог п. 1 даного Положення.

4. Перехідний період встановлюється строком на 12 місяців. Положення вступає в силу 2 січня 2012.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали