ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.07.2012 р. N 11.1/3-16.3/7719-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці, начальникам митниць
Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики


Щодо здійснення екологічного контролю у формі попереднього документального контролю небезпечних вантажів

Враховуючи звернення Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, яке надійшло в Державну митну службу, щодо наявних випадків вимагання посадовими особами митниць у перевізників документів для товарів, які при переміщенні через митний кордон України не повинні супроводжуватися такими документами, повідомляємо.

Відповідно до Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1030, при здійсненні екологічного контролю небезпечних вантажів у формі попереднього документального контролю перевізник або експедитор чи уповноважена особа надає посадовій особі митного органу такі документи:

свідоцтво про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів (оригінал документа) (під час ввезення на митну територію України або транзиту небезпечних вантажів згідно із Законом України "Про перевезення небезпечних вантажів");

свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі (оригінал документа) (під час ввезення на митну територію України або транзиту небезпечних вантажів згідно із Законом України "Про перевезення небезпечних вантажів").

Інформація про товари, які при переміщенні через митний кордон України мають супроводжуватися зазначеними документами, була направлена Держмитслужбою листом від 06.12.2011 N 16/3-16.3/2032 (Перелік N 16/3-16.3/2032-ЕП) до митниць для використання в роботі.

Так, свідоцтво про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів та свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, мають супроводжувати під час ввезення на митну територію України або транзиту товарів, які класифікуються в товарних позиціях 3601 - 3606, 9306 згідно з УКТЗЕД.

Разом з тим, за інформацією Асоціації, нерідкі випадки, коли посадові особи митниць в рамках здійснення попереднього документального контролю вимагають зазначені документи у разі переміщення через митний кордон України товарів, які не класифікуються в згаданих вище товарних позиціях, зокрема, це стосується горілчаних виробів, фарб, парфумів.

З огляду на це звертаю увагу начальників митниць на забезпечення неухильного виконання посадовими особами митниць при здійсненні екологічного контролю у формі попереднього документального контролю небезпечних вантажів вимог Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1030, та припинення безпідставного вимагання документів для товарів, які при переміщенні через митний кордон України не повинні супроводжуватися такими документами.

 

Директор Департаменту класифікації
товарів та заходів регулювання ЗЕД,
член колегії Держмитслужби

А. Є. Гутник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали