МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.09.2011 р. N 9716/0/14-11/5

Щодо здійснення контролю за поверненням до державного бюджету коштів з депозитного рахунка дитини, яка знаходилася на повному державному утриманні

У Міністерстві в межах компетенції розглянуто лист <...> щодо здійснення контролю за поверненням до Державного бюджету коштів з депозитного рахунка дитини, яка знаходилась на повному державному утриманні.

Статтею 245 Сімейного кодексу України передбачено: якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку виплати державної допомоги при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання допомога при народженні дитини дітям, яких було влаштовано на повне державне утримання, призначається та перераховується на рахунок дитини на підставі звернення адміністрації будинку дитини.

Пункт 3.5 передбачає, що контроль за станом поповнення коштів на рахунках дітей у банківських установах здійснюють адміністрації будинку дитини шляхом отримання інформації від банківських установ у порядку, визначеному в договорах на відкриття та обслуговування рахунка.

Враховуючи, що договір на відкриття та обслуговування депозитного рахунка підписано між банківською установою та адміністрацією дитячого будинку контроль за перерахуванням коштів до Державного бюджету у випадку смерті дитини у державному закладі покладається на вказані установи.

У пункті 3.7 вищезазначеного Порядку зазначено, що у разі вибуття із дитячого будинку дитини, на яку відкрито вкладний (депозитний) рахунок, адміністрація будинку дитини з метою припинення виплати допомоги протягом трьох днів повідомляє про це орган праці та соціального захисту населення та службу у справах дітей.

Стосовно отримання батьками коштів з депозитного рахунка після смерті дитини в дитячому закладі повідомляємо.

Кошти, що зберігаються на рахунку дитини в банківській установі, можуть бути використані, якщо один з батьків дитини, усиновлювач, опікун забрали дитину з дитячого закладу, на яку відкрито рахунок у банківській установі й перераховано допомогу при народженні дитини, вони мають право на отримання цієї допомоги та використання її для створення належних умов для утримання та виховання дитини в порядку, визначеному чинним законодавством.

Отримання батьками коштів з депозитного рахунка після смерті дитини в дитячому закладі законодавством не передбачено.

 

Голова комісії
з проведення реорганізації,
перший заступник Міністра

Л. Дроздова

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали