НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.11.2011 р. N 8343/24/17-11

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 03.10.2011 N 7/20-14447 та в межах компетенції повідомляє.

Порядок надання жилої площі в гуртожитках підприємств, установ, організацій, користування цими гуртожитками та їх утримання встановлено Примірним положенням про гуртожитки (далі - Примірне положення), затвердженим постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06.86 N 208.

Відповідно до положень Житлового кодексу УРСР для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки.

Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.

Відповідно до пункту 38 розділу VI Примірного положення про гуртожитки:

- плата за користування жилою площею в приміщеннях, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних стосунках, провадиться за встановленими ставками. Витрати на комунальні послуги входять до ставки плати за користування жилою площею і окремо плата за них не стягується;

- громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вносять плату за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах), установлених для будинків державного та громадського житлового фонду.

Відповідно до пункту 10 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 N 2246 (далі - Правила), розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а уразі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.

При цьому відповідно до Порядку встановлення роздрібних цін на природний газ для населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 N 869 (Постанова N 869): "роздрібна ціна на природний газ для потреб населення - фіксована ціна, відповідно до якої населення оплачує надані послуги з газопостачання".

Крім того, відповідно до пункту 10 Правил річні обсяги споживання природного газу (крім обсягів, використаних для опалення) у попередньому році для споживачів, зареєстрованих у гуртожитку, що перебуває на балансі підприємства або організації, визначаються за 12 місяців згідно з нормами споживання залежно від виду споживання однією особою, зареєстрованою у гуртожитку, шляхом підсумовування даних про обсяг газу.

Таким чином, усі споживачі природного газу (населення), які зареєстровані у гуртожитках, зокрема, громадяни які користуються жилою площею в приміщеннях, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних стосунках та громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні здійснюють оплату за природний газ (що використовується на приготування їжі і підігрів води) за однаковою ціною - відповідною роздрібною ціною, затвердженою постановою НКРЕ від 13.07.2010 N 812.

На сьогодні для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), граничний рівень ціни на природний газ встановлено постановою НКРЕ від 13.07.2010 N 813 на рівні 1309,20 грн. за 1000 м3 з урахуванням податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом.

Таким чином, оплата за природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії для надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання гуртожитків, у яких проживає населення, здійснюється за ціною 1309,20 гривень за 1000 м3, за умови:

- наявності підтверджуючих документів, що засвідчують реєстрацію гуртожитків відповідно до вимог чинного законодавства;

- ведення окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води, які використовуються населенням, що проживає у гуртожитках.

 

Член Комісії

В. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали