Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо змін в законодавстві

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.02.2018 р. N 37-13-7/6446

Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Щодо змін в законодавстві

В рамках виконання зобов'язань, які були взяті Україною при вступі до СОТ щодо поступового скасування обов'язкової сертифікації продукції в державній системі сертифікації УкрСЕПРО і впровадження відповідних технічних регламентів, Мінагрополітики, з урахуванням завдань Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженої Законом України від 18 березня 2004 року N 1629-IV, розроблено Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. N 1367 (Постанова N 1367) (далі - Технічний регламент).

Завданням вказаного Технічного регламенту (Постанова N 1367) є впровадження в Україні системи оцінки безпеки сільськогосподарської та лісогосподарської техніки та її впливу на навколишнє середовище з урахуванням вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС від 26 травня 2003 р. N 2003/37/ЄС щодо затвердження типу сільськогосподарських або лісогосподарських тракторів, їх причепів та змінних причіпних машин, разом з їх системами, складовими частинами та окремими технічними вузлами.

Мінагрополітики визначено відповідальним за забезпечення обов'язкового застосування вказаного Технічного регламенту (Постанова N 1367) починаючи з 2016 року.

Зважаючи на вказане, в листопаді 2015 року Міністерством розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 р. N 694 і від 11 листопада 2009 р. N 1200", який прийнятий Урядом 15 листопада 2017 року за номером 856 (Постанова N 856) з набуттям чинності з 23 лютого 2018 року (далі - постанова КМУ).

Зазначеною вище постановою (Постанова N 856) уточнено перелік документів необхідних для реєстрації та продажу сільськогосподарської, лісогосподарської техніки і їх комплектуючих. Зокрема, при реєстрації та продажу сільськогосподарської, лісогосподарської техніки і їх комплектуючих, документи передбачені національною системою сертифікації, а саме сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання відповідності замінені на сертифікат затвердження типу та/або сертифікат відповідності затвердженому типу, передбачені вищевказаним Технічним регламентом (Постанова N 1367).

Водночас, з метою належного переходу від сертифікації сільськогосподарської та лісогосподарської техніки, їх комплектуючих в національній системі сертифікації до оцінки відповідності вимогам вищезазначеного Технічного регламенту (Постанова N 1367), наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України призначено два органи з оцінки відповідності продукції вимогам вказаного Технічного регламенту.

Наказом Мінекономрозвитку від 2 серпня 2013 року N 890 (Перелік N 890) органом з оцінки відповідності продукції вимогам зазначеного Технічного регламенту (Постанова N 1367) призначено державне підприємство "Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва", яке знаходиться за адресою: вул. Інженерна, 5, смт Дослідницьке, Васильківський р-н, Київська обл., тел. (04571) 3-39-83, +38 (097) 55-809-33, +38 (066) 758-93-75, e-mail: ukrctt@i.ua.

Наказом Мінекономрозвитку від 9 лютого 2016 року N 213 (Перелік N 213) органом з оцінки відповідності продукції вимогам зазначеного Технічного регламенту (Постанова N 1367) призначено державне підприємство "Науково-технічний центр сертифікації "АГРОСЕПРО" Національної академії аграрних наук України", яке знаходиться за адресою: вул. Вокзальна, 11, смт Глеваха, Васильківський р-н, Київська обл., тел. +38 (050) 421-33-00, +38 (04571) 3-29-20, +38 (04571) 3-86-21, e-mail: agrosepro.naan@ukr.net.

Зразки сертифікатів затвердження типу зазначених вище органів з оцінки відповідності продукції вимогам Технічного регламенту (Постанова N 1367) додаються.

Зважаючи на вказане, починаючи з 23 лютого 2018 року, при реєстрації сільськогосподарської техніки, просимо звернути увагу на наявність в поданому на реєстрацію пакету документів сертифіката відповідності затвердженому типу, який в свою чергу має бути виданий юридичною особою на основі сертифіката затвердження типу.

Окремо зауважуємо, що сертифікати затвердження типу, передбачені вказаним Технічним регламентом (Постанова N 1367), в Україні уповноважені видавати тільки два вищевказані органи з оцінки відповідності.

При опрацюванні поданого на реєстрацію пакету документів рекомендуємо звіряти чинність наданих сертифікатів відповідності затвердженому типу з номерами сертифікатів затвердження типу, реєстри яких оприлюднюються на сайтах вищевказаних органів з оцінки відповідності за наступними посиланнями:

http://www.ndipvt.com.ua/zatverdjenyatypu.html - реєстр сертифікатів затвердження типу виданих призначеним органом з оцінки відповідності державним підприємством "Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва";

http://agrosepro.com.ua/page/registers - реєстр сертифікатів затвердження типу виданих призначеним органом з оцінки відповідності державним підприємством "Науково-технічний центр сертифікації "АГРОСЕПРО" Національної академії аграрних наук України".

У разі виникнення додаткових запитань просимо звертатися до вищевказаних призначених органів з оцінки відповідності, за вищевказаними номерами телефонів.

Крім того, додаткову інформацію можливо отримати, звернувшись на електронну адресу: vitaliy.vilbitskiy@minagro.gov.ua та за номером телефону (044) 278-67-24.

Контактна особа - Вільбіцький Віталій Анатолійович, головний спеціаліст відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних заходів в АПК Департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Додатки:

1.

Зразок сертифіката затвердження типу призначеного органу з оцінки відповідності державного підприємства "Науково-технічний центр сертифікації "АГРОСЕПРО" Національної академії аграрних наук України" на 1 арк. в 1 прим.;

 

2.

Зразок сертифіката затвердження типу призначеного органу з оцінки відповідності державного підприємства "Науково-технічний центр сертифікації "АГРОСЕПРО" Національної академії аграрних наук України" на партію / індивідуальне затвердження на 1 арк. в 1 прим.;

 

3.

Зразок сертифіката затвердження типу призначеного органу з оцінки відповідності державного підприємства "Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва" на 1 арк. в 1 прим.

 

4.

Зразок сертифіката затвердження типу призначеного органу з оцінки відповідності державного підприємства "Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва" на партію / індивідуальне затвердження на 1 арк. в 1 прим.

 

Директор Департаменту аграрної
політики та сільського господарства

В. Топчій

 

Додаток 1

  

 

Додаток 2

  

 

Додаток 3

  

 

Додаток 4

  
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали