Щодо зміни напрямку підприємницької діяльності

 

 Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). З метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ведеться Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР). Згідно частини четвертої статті 17 Закону в ЄДР повинні міститися, зокрема, відомості про види діяльності, які здійснює фізична особа - підприємець. Оскільки Ви бажаєте змінити вид діяльності, то Ви маєте звернутися до державного реєстратора за місцем Вашого проживання (згідно статті 5 Закону державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця).

Порядок проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною імені фізичної особи, місця її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, визначений статтею 45 Закону.

Разом з тим, враховуючи те, що на практиці виникає необхідність змін щодо видів діяльності фізичної особи - підприємця, державні реєстратори мають можливість вносити такі зміни, що проводиться державним реєстратором на підставі наданої заявником реєстраційної картки за формою N 11. Таким чином, захищаються права та законні інтереси суб'єктів господарювання.

Якщо документ для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця подається фізичною особою - підприємцем особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Щодо плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, пов'язану із зміною видів діяльності, слід зазначити, що статтями 10 та 45 Закону не передбачено здійснення плати за проведення зазначених реєстраційних дій.

Стосовно обраного вами виду діяльності слід зауважити наступне. Забезпечення реалізації державної політики в галузі ветеринарної медицини, проведення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за здоров'ям тварин, безпечністю та якістю харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів та інших товарів, охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку МЕБ, з територій інших держав або карантинних зон було одним із завдань Державного комітету ветеринарної медицини України, який, згідно Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", реорганізований у Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.

Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики, продовольчої безпеки держави, державного управління у сфері сільського господарства, садівництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості та комплексного розвитку сільських територій було Міністерство аграрної політики України, реорганізоване згідно вищезазначеного Указу в Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну інспекцію сільського господарства України.

Враховуючи зазначене, радимо Вам звернутися до будь-якого з вищевказаних органів для отримання ґрунтовного роз'яснення щодо порядку започаткування господарської діяльності з розведення великої рогатої худоби.

Лист від 09.03.2011 р. N 2390

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали