МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.09.2011 р. N 132-14/52

(Витяг)

<...> Згідно із абзацом дев'ятим частини першої ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому розділом III Закону.

Крім того, згідно з абзацами другим і третім частини першої ст. 23 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу та строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута, зокрема щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), вважається таким, що настав.

Отже, з моменту визнання боржника банкрутом припиняється виникнення нових зобов'язань боржника, зокрема щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), в тому числі і ПДВ, у зв'язку з реалізацією майна боржника в ліквідаційній процедурі.

З цього часу нові зобов'язання боржника виникають лише у випадках, передбачених Законом. Такими випадками, зокрема, є виникнення зобов'язань щодо оплати поточних комунальних і експлуатаційних витрат та інших витрат, пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури (частина дев'ята ст. 30 Закону).

Звертаємо увагу, що відповідної правової позиції дотримуються ВСУ (постанова від 06.04.2004 р. N 17/124) та ВГСУ (постанова від 11.02.2009 р. N Б-19/105-02).

Враховуючи викладене вище, просимо переглянути позицію ДПАУ щодо виникнення об'єкта оподаткування ПДВ при реалізації майна банкрута, тобто після прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, та про результати розгляду цього листа повідомити Мін'юст України.

 

Заступник Міністра юстиції
України - керівник апарату

А. Сєдов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали