ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ УПРАВЛІННЯ АДМІНІСТРУВАННЯ МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ

ЛИСТ

від 20.12.2011 р. N 15.1/1785-ЕП

Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Службова записка

Управління адміністрування митних платежів, опрацювавши вашу службову записку щодо можливості нарахування експортного мита на залишки не переробленої давальницької сировини іноземного замовника, що ввозилася на митну територію України у митному режимі переробки на митній території України, в межах компетенції повідомляє наступне.

Митне оформлення давальницької сировини, що ввозиться на митну територію України з метою переробки, здійснюється відповідно до глави 38 Митного кодексу України, Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" та Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.09.2003 N 609 (далі - Наказ).

Відповідно до пункту 14 розділу I Наказу продукти переробки - товари, що утворюються внаслідок переробки товарів, розміщених у режимі переробки: товарна продукція, супутні продукти переробки, відходи переробки, залишки переробки.

При цьому, пунктом 5 розділу I Наказу визначено поняття залишків переробки, відповідно до якого це товари, розміщені у митний режим переробки, що не піддавалися операціям з переробки або переробку яких не завершено.

Відходи переробки - товари (речовини, матеріали, предмети у значенні Закону України "Про відходи"), що утворюються в процесі переробки товарів, розміщених у режим переробки, які за своїми властивостями не мають подальшого використання (пункт 3 розділу I Наказу).

Відповідно до статті 9 Закону України "Про Єдиний митний тариф" вивізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх вивезенні за межі митної території України за ставками, передбаченими Митним тарифом України.

Сплату вивізного (експортного) мита на загальних підставах передбачено у разі, якщо продукти переробки, що утворилися внаслідок переробки товарів, входять до переліку товарів, на які встановлено експортне мито за ставками, затвердженими відповідними законами України.

Разом з тим, відповідно до пункту "є" статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" від сплати мита звільняються товари іноземного походження, які вивозяться назад за межі митної території України в незмінному стані.

Таким чином, вивезення продуктів переробки (залишків давальницької сировини, переробку якої не завершено, відходів переробки) здійснюється наступним чином:

- вивізне (експортне) мито сплачується як при експорті товарів;

- акцизний податок не сплачується відповідно до підпункту 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 Податкового кодексу України;

- ПДВ не сплачується відповідно до підпункту 206.2.5 пункту 206.2 статті 206 Податкового кодексу України.

При цьому, вивезення продуктів переробки (залишків давальницької сировини, що не піддавалася операціям з переробки) здійснюється без обкладення вивізним митом та іншими податками.

Просимо врахувати зазначене у разі розробки форматно-логічного контролю ВМД.

 

Начальник Управління
адміністрування митних платежів

В. В. Зварич

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали