СПІЛЬНЕ КОМЮНІКЕ
за результатами офіційного візиту Прем'єр-міністра Республіки Болгарія Івана Костова в Україну і його бесід з Прем'єр-міністром України Валерієм Пустовойтенком

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 30.10.97
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ: 30.10.97

30 - 31 жовтня 1997 року на запрошення Уряду України відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Міністрів Республіки Болгарія Івана Костова. Він мав зустрічі і переговори з Президентом України Леонідом Кучмою, Прем'єр-міністром України Валерієм Пустовойтенком, Головою Верховної Ради України Олександром Морозом. У рамках візиту пройшли робочі зустрічі керівників міністерств і відомств двох країн, які входили до складу офіційних делегацій.

Сторони високо оцінюють результати двосторонніх переговорів, під час яких відбувся відвертий обмін думками з актуальних регіональних і міжнародних питань, обмін інформацією про здійснення політичних і економічних реформ в обох країнах, проаналізовані стан і перспективи розвитку двосторонніх українсько-болгарських відносин.

Сторони із задоволенням відзначили можливості подальшого збагачення в сучасних умовах їх духовної спадщини і традицій шляхом активізації співробітництва в галузі культури та освіти.

Болгарською стороною було висловлене задоволення створеними українським законодавством умовами для забезпечення прав етнічних болгар, які проживають в Україні.

Підписані міжурядові і міжвідомчі документи розширюють договірно-правову базу відносин між двома країнами, відкривають нові можливості для подальшого поглиблення українсько-болгарського співробітництва.

Сторони підкреслили, що активний політичний діалог між Україною і Республікою Болгарія відповідає як життєвим інтересам двох дружніх народів, так і завданням подальшого зміцнення безпеки і стабільності в Європі.

Болгарська сторона вітає підписану 8 липня 1997 року в Мадриді Хартію про особливе партнерство між НАТО і Україною, яке сприятиме забезпеченню більшої стабільності та спільних демократичних цінностей в Центрально-Східній Європі. Вона вітає збалансований зовнішньополітичний курс України, спрямований на утвердження безпеки і співробітництва в Європі, підтверджує свою підтримку українській ініціативі щодо вироблення заходів по зміцненню довіри у військово-морській діяльності в Чорному морі.

Виходячи з визнання принципу неподільності безпеки і права кожної держави визначити засоби забезпечення власної безпеки, Українська сторона вітає політику Болгарії по швидкому приєднанню до Північноатлантичного союзу, що буде важливим внеском у зміцнення безпеки і стабільності в регіоні Південно-Східної Європи і Чорного моря. Україна високо оцінює конструктивну політику миру, добросусідства і безпеки, яку проводить Болгарія в регіоні. Сторони мають намір брати активну участь у регіональному співробітництві в рамках Ради Євроатлантичного Партнерства.

Сторони підтвердили свою підтримку формуванню нової моделі загальної і всеохоплюючої безпеки в Європі у XXI столітті і висловили готовність до тісного співробітництва при її реалізації. З цією метою проводимуться регулярні консультації.

Сторони висловили спільне прагнення до подальшої інтеграції в європейські та євроатлантичні структури.

Українська сторона підтримує ініціативи Болгарії, спрямовані на підвищення безпеки і розвитку регіонального співробітництва в Південно-Східній Європі. Вона вважає, що ці зусилля є важливими для зміцнення загальної стабільності на континенті і залучення регіону до інтеграційних процесів в Європі.

Було наголошено, що всебічний розвиток двостороннього торговельно-економічного співробітництва між двома країнами є важливим фактором прискорення глибоких ринкових реформ в Україні і Республіці Болгарія, інтеграції їх національних господарств у світову економіку. Республіка Болгарія підтримує зусилля України по досягненню повноправного членства у Світовій організації торгівлі.

Визнано за необхідне значно поліпшити роботу українсько-болгарської міжурядової Комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва та посилити її організаційні та координаційні функції.

Сторони намітили конкретні заходи з метою створення сприятливих умов для розвитку виробничої кооперації, організації спільних підприємств, підтримки взаємної інвестиційної діяльності та використання капіталів у процесах приватизації в обох країнах, забезпечення поставок у Болгарію енергетичного вугілля з України, спільного здійснення будівельних проектів, розвитку транспортної інфраструктури.

Було підкреслено, що активна участь Сторін у діяльності Чорноморського регіонального енергетичного центру, Телекомунікаційного координаційного комітету, Балканського поштового пулу створюють нові практичні можливості двостороннього співробітництва в рамках великих міжнародних проектів.

Була підтверджена зацікавленість Сторін у підвищенні ефективності діяльності Чорноморського економічного співробітництва шляхом трансформації його в регіональну економічну організацію, реалізації конкретних проектів і створення умов для започаткування діяльності Чорноморського банку торгівлі та розвитку.

Сторони обмінялися думками стосовно подальшого розвитку співпраці у рамках Дунайської Комісії.

Голова Ради Міністрів Республіки Болгарія Іван Костов запросив Прем'єр-міністра України Валерія Пустовойтенка здійснити офіційний візит у Болгарію в зручний для нього час. Запрошення було із вдячністю прийняте.

Уряди обох держав вживуть необхідних заходів для реалізації завдань, які випливають з результатів переговорів і цього Комюніке.

м. Київ, 30 жовтня 1997 р.

 

Прем'єр-міністр України

Голова Ради Міністрів
Республіки Болгарія

Валерій Пустовойтенко

Іван Костов

(підпис)

(підпис)

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали