РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Крижанівський проти України"

(Заява N 36619/05)

12 січня 2012 року

Стислий виклад.

23 вересня 1998 року заявник звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Державного патентного відомства України щодо поновлення на роботі та стягнення заборгованості із заробітної плати та пов'язаних з нею виплат.

Справа заявника розглядалась також апеляційним судом м. Києва та Вищим адміністративним судом України, який 7 грудня 2006 року ухвалив остаточне рішення у справі.

Таким чином, тривалість провадження у справі заявника становила вісім років та два місяці в судах трьох інстанцій.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на несумісність тривалості провадження у його справі з вимогою "розумного строку". Також він скаржився за статтями 6, 34, 35 та 37 Конвенції та статтею 7 Протоколу N 7 на результат і несправедливість провадження.

З огляду на обставини справи, а саме неодноразове направлення справи на новий розгляд та тривалий розгляд справи судом касаційної інстанції Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

"1. Оголошує скаргу заявника за пунктом 1 статті 6 Конвенції стосовно надмірної тривалості провадження прийнятною, а решту скарг у заяві - неприйнятними;

2. Постановляє, що в цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали