РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Орлов проти України"

(Заява N 5842/05)

15 грудня 2011 року

Стислий виклад.

13 квітня 2000 року заявника (громадянина Польщі) було затримано за підозрою у вчиненні ним злочину.

Після неодноразового повернення апеляційним судом Одеської області справи на новий розгляд станом на день винесення рішення Європейським судом з прав людини (далі - Європейський суд) справа перебувала на розгляді Приморського районного суду м. Одеси.

Таким чином, загальна тривалість кримінального провадження, яка розглядалась Європейським судом, становила близько одинадцяти років та п'яти місяців.

Заявник скаржився до Європейського суду за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на надмірну тривалість провадження у справі. Також заявник стверджував про інші порушення Конвенції.

27 квітня 2010 року Європейський суд вирішив направити Уряду скаргу заявника щодо надмірної тривалості провадження, а решту скарг у заяві визнав неприйнятними.

З огляду на обставини справи, зокрема, неодноразове повернення апеляційним судом Одеської області справи на новий судовий розгляд, строк розгляду справи Приморським районним судом м. Одеси, неодноразове відкладення судових засідань у зв'язку з відсутністю суддів, неявку свідків та перекладача і практику в аналогічних справах Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи заявника в розумний строк.

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

"1. Оголошує решту скарг у заяві - прийнятними;

2. Постановляє, що у цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

3. Постановляє, що

(a) протягом трьох місяців держава-відповідач має виплатити заявнику 3000 (три тисячі) євро відшкодування моральної шкоди з урахуванням будь-якого податку, який може бути стягнуто із зазначеної суми; ця сума має бути конвертована в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу;

(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточного розрахунку на цю суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в період несплати, плюс три відсоткові пункти;

4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції."

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали