ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.10.2011 р. N 11.1/7-12.2/14201

Державній податковій службі України

Стосовно митного оформлення товарів, що реалізуються магазинами безмитної торгівлі

Державною митною службою розглянуто лист Державної податкової служби України від 16.09.2011 N 220/5/15-5216 стосовно митного оформлення підакцизних товарів, вироблених вітчизняними виробниками алкогольних напоїв та тютюнових виробів та які реалізуються магазинами безмитної торгівлі.

За результатами розгляду повідомляємо наступне.

Магазин безмитної торгівлі - спеціальний торговельний заклад, розташований у відкритих для міжнародного сполучення пунктах пропуску на митному кордоні України, в інших зонах митного контролю, визначених митними органами.

Територія магазину безмитної торгівлі є зоною митного контролю та невід'ємною частиною території України, на якій діє законодавство України.

Відповідно до підпункту 213.3.8 пункту 213.3 статті 213 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування акцизним податком операції з реалізації безпосередньо вітчизняними виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів магазинам безмитної торгівлі. Підставою для звільнення від сплати податку продукції, яка призначена для реалізації магазинами безмитної торгівлі, є належно оформлена митна декларація, що оформлюється під час відвантаження продукції від такого виробника.

Оскільки магазин безмитної торгівлі розташований на митній території України, переміщення товарів від вітчизняного товаровиробника до магазину безмитної торгівлі здійснюється відповідно до вимог статті 200 Митного кодексу України.

Главою 3 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 передбачено, що митне оформлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що відвантажуються українським виробником до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється відповідно до митного режиму транзиту.

Надходження, зберігання, підготовка до продажу і безпосередньо продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюється згідно з Правилами продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1089 "Про затвердження Порядку відкриття і ліквідації магазинів безмитної торгівлі та Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі".

Відповідно до Порядку застосування митного режиму магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 07.04.2011 N 287 (Порядок N 287), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.06.2011 за N 723/19461, товари, що поміщуються у режим МБТ, перебувають під митним контролем з моменту поміщення їх у режим МБТ до моменту завершення цього режиму.

Строк перебування товарів у режимі МБТ не може перевищувати трьох років з дня їх поміщення у цей режим. Після закінчення зазначеного строку або протягом нього у разі зупинення, анулювання дії дозволу на відкриття магазину безмитної торгівлі, ліквідації магазину безмитної торгівлі або прийняття власником МБТ рішення про зміну митного режиму товари повинні бути заявлені митному органу для поміщення в один із митних режимів:

1) імпорту;

2) експорту;

3) митного складу;

4) знищення або руйнування.

 

Директор Департаменту організації
митного контролю та оформлення,
член колегії Держмитслужби

С. М. Сьомка

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали