НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.11.2011 р. N 8369/11/17-11

89432, Ужгородський район, с. Сюрте, вул. Ш. Петефі, буд. 1
Сюртівському сільському споживчому товариству

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист Сюртівського сільського споживчого товариства від 19.10.2011 N 89 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Стосовно проведення попередньої оплати та видачі рахунків на оплату заявленого обсягу споживання електричної енергії.

Згідно з положеннями пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (зі змінами) (далі - Правила), розрахунковий період - це період часу, зазначений у договорі, за який визначається обсяг спожитої та/або переданої електричної енергії, величина потужності та здійснюються відповідні розрахунки; планові платежі - перерахування коштів частинами з певною періодичністю (плановий період) протягом розрахункових періодів (розрахункового періоду).

Відповідно до пункту 6.6 Правил оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.

Початок та тривалість розрахункового та/або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, терміни здійснення планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між постачальником електричної енергії та споживачем.

Абзацом третім пункту 6.11 Правил визначено, що рахунок на оплату електричної енергії, спожитої впродовж звітного розрахункового періоду (остаточний розрахунок), та рахунок на оплату заявленого обсягу споживання електричної енергії на найближчий наступний розрахунковий або плановий період (авансовий платіж або попередня оплата) у разі, коли договором про постачання електричної енергії передбачено виставлення рахунків на авансовий платіж або попередню оплату, надаються постачальником електричної енергії одночасно у порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії. У таких рахунках обов'язково зазначається кінцева дата їх оплати згідно з договором про постачання електричної енергії.

Таким чином, надання споживачу постачальником електричної енергії рахунків на здійснення попередньої оплати за період, що на 2 місяці передує розрахунковому періоду суперечить вищенаведеним вимогам пункту 6.11 Правил.

Стосовно нарахування плати за перевищення договірної величини споживання.

Положеннями абзацу першого та шостого пункту 4.2 Правил встановлено, що відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії в наступному році з помісячним або поквартальним розподілом подаються споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом у термін, обумовлений договором.

Узгоджені сторонами обсяги очікуваного споживання електричної енергії та заявлені величини споживання електричної потужності оформлюються додатком до договору як договірні величини.

Абзацом першим пункту 4.4 Правил встановлено, що споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.

Відповідно до пункту 6.14 Правил перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підбиття підсумків розрахункового періоду на основі підтверджених сторонами даних розрахункового обліку електричної енергії або акта прийняття-передавання електричної енергії.

Період підбиття підсумків розрахункового періоду та повідомлення споживача про їх результати розпочинається з 3 робочого дня і має не перевищувати 10 робочих днів від останнього дня періоду для здійснення споживачем остаточного розрахунку.

Таким чином, перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підбиття підсумків розрахункового періоду на підставі даних розрахункового обліку електричної енергії або акта прийняття-передавання електричної енергії та на підставі документа (додатка до договору), в якому зазначено заявлений обсяг електроспоживання на відповідний розрахунковий період, за який проводиться підбиття підсумків.

Додатково зазначаємо, що спірні питання між споживачем та постачальником електричної енергії або електропередавальною організацією розглядаються в межах наданих законодавством повноважень, зокрема, судом.

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали