Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Стосовно вирішення питання недопущення переведення на нормативний розрахунок оплати за спожиту гарячу та холодну воду при наявності квартирних засобів обліку

 

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630 (далі - Постанова) виконавець зобов'язаний: проводити двічі на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку із складанням відповідного акта, утримувати внутрішньобудинкові мережі у належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування і ремонт та укласти договір на надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон) засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, випускаються з виробництва, ремонту та у продаж і видаються напрокат і на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають перевірці.

Зазначені норми стосуються лише державного метрологічного нагляду, вчиняти який уповноважені органи Держстандарту України. Цей нагляд поширюється на засоби вимірювальної техніки (в т. ч. водолічильники), які віднесені Держстандартом до Державного реєстру України (абзац I і II статті 18 названого Закону). Значаться в цьому реєстрі і водолічильники крильчасті, зокрема КВ-1,5 (його міжповірковий термін становить 3 роки). Слід додати, що відповідно до статті 12 Закону лише Метрологічна служба України, яка складається з Державної метрологічної служби і метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій, здійснює управління та контроль у сфері вимірювань в України.

Громадяни мають право вибирати: здійснювати повірку свого водоміра у встановлений термін та сплачувати послуги згідно з його показаннями чи здійснювати оплату послуг за загальними нормами водоспоживання. Такий же вибір має споживач і тоді, коли вирішує питання про доцільність встановлення та реєстрації водолічильника.

У разі непроведення чергової повірки водолічильника не можна брати до уваги його показання при розрахунку вартості послуг, а сама сума спожитих послуг буде розрахована при застосуванні затверджених норм водоспоживання.

Зазначаємо, що працівниками ЖЕК-304 порушено п. 17 Типового договору (укладений між ЖЕК-304 та споживачем - Вами) від 24.07.2009 "Про проведення розрахунків за водопостачання та водовідведення за показниками квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води", яким визначено, що споживач зобов'язаний допускати у приміщення представників експлуатаційної організації та/або спеціалізованої організації (при наявності відповідних посвідчень) для проведення оглядів технічного стану приладів обліку споживання холодної та гарячої води, виконання ремонтних робіт у час, визначений та погоджений сторонами, ліквідації аварій - цілодобово.

Відповідно до Постанови справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається за винятком випадків, передбачених пунктом 16. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Міністерство рекомендує Вам звернутись із письмовою заявою до ЖЕК-304 та визначити дату і час для проведення перевірки лічильників.

Окремо треба зазначити, що відповідно до пункту 5 статті 18 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" стосовно оформлення претензій споживачів до виконавців, спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.

Лист 29.10.2010 N 12/20-7-1563

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали