Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Стосовно встановлення приймальних супутникових антен та проведення телевізійного кабелю до квартир багатоквартирних житлових будинках та проведення позапланових заходів суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій

 

 Повідомляємо, що відповідно до п. 5, п. 10 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" управління об'єктами у сфері житлово-комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів та інше покладено на органи місцевого самоврядування.

Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 N 76, переобладнання (улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків додаткового інженерного обладнання, в т. ч. антенних), що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, а також погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.

Водночас повідомляємо, що відповідно до ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Правилами користування приміщеннями житлових будинків, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 N 45, передбачено, що проведення переобладнання житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій можливо тільки за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, та з дозволу власника будинку (квартир) та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.

Для одержання дозволу на переобладнання жилого приміщення в багатоквартирному будинку їх власник або уповноважена ним особа повинні звернутися до органу місцевого самоврядування із відповідною заявою про надання дозволу на переобладнання. У разі необхідності, орган місцевого самоврядування може вимагати надання додаткових документів.

Порядок та умови надання дозволу на виконання зазначених робіт, які виконуються під час реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків, їх технічного переоснащення, регламентуються Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженим наказом Держбуду від 05.12.2000 N 273.

Відповідно до цього Положення для одержання дозволу на виконання зазначених робіт необхідні, зокрема:

- письмова згода власника будинку на проведення зазначених робіт (ЖЕК - уповноважена особа власника);

- рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на виконання робіт.

Таким чином, вищезазначені роботи проводяться згідно з договором між балансоутримувачем житлового будинку та суб'єктом господарювання у сфері телекомунікацій.

Виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним і тягне за собою відповідальність згідно із чинним законодавством.

Надавач послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який допустив самовільне переобладнання, що призводить до порушення конструктивних елементів, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

У разі, якщо самовільне переобладнання призводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.

Отже, в разі самовільного розміщення демонтаж супутникових антен повинен здійснюватися їх власниками, а в разі невиконання робіт з демонтажу питання повинно вирішуватися в судовому порядку.

Також повідомляємо, що згідно із пп. 1 п. 4 Положення про Державну житлово-комунальну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 N 798, Держжитлокомунінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил стосовно утримання, обслуговування, експлуатації систем водо-, теплопостачання, водовідведення, газопостачання та іншого інженерного обладнання багатоквартирних житлових будинків, утримання, обслуговування і використання житлового фонду, кількості та якості житлово-комунальних послуг, формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, а також у сфері благоустрою населених пунктів та галузі поховання.

Разом з тим зазначаємо, що порядок та умови надання дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту встановлено Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженим наказом Держбуду України від 05.12.2000 N 273. Цим Положенням встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів.

Таким чином, пропонуємо звернутися до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (02160, м. Київ, пр-т. Возз'єднання, 15/17).

Лист від 27.12.2010 N 12/20-7-1919

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали