МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.05.2011 р. N 1/11-4075

Центральному комітету профспілки працівників освіти і науки України
м-н Незалежності, 2, м. Київ, 01012


У Міністерстві розглянуто Ваше звернення від 03.05.2011 р. N 02-5/225 стосовно збільшення у 2011 році обсягів видатків на фінансування та підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників, повідомляємо.

Під час підготовки законопроекту про Державний бюджет України на відповідний рік асигнування на фінансування бюджетної сфери, зокрема освіти, визначаються виходячи з прогнозного обсягу доходу та забезпечення пріоритетів, визначених Бюджетною резолюцією, схваленою Верховною Радою України. При цьому розмір коштів, які щороку виділяються на галузь освіти, не задовольняє її реальних потреб.

На даний час, виходячи з соціально-економічного становища країни та фінансових можливостей державного бюджету, Урядом здійснюються поступові кроки для підвищення оплати праці педагогічних працівників відповідно до підвищення заробітної плати працівників всієї бюджетної сфери.

Зокрема, постановами Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1212 та від 30 березня 2011 р. N 310 (Постанова N 310) внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери". Отже, у 2011 році посадові оклади (тарифні ставки) розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду з 1 січня - 613 гривень; з 1 квітня - 625 гривень. Крім того, повідомляємо, що 11 травня 2011 р. на засіданні Уряду було схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України про підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду з 1 липня, з 1 вересня, з 1 жовтим та з 1 грудня 2011 року.

Зазначене дає змогу підвищиш посадові оклади працівників і за іншими тарифними розрядами.

Слід зазначити, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. N 29-р "Про схвалення Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери" Мінсоцполітики надано завдання розробити і подати Кабінетові Міністрів України заходи щодо реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери.

Одним із заходів зазначеної Концепції є поетапне підвищення заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, із забезпеченням гарантій з оплат праці, що встановлені законами про діяльність, у тому числі в галузі освіти.

Щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням повідомляємо, що пунктом 14 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" встановлено, що пільги, компенсації та гарантії, на які згідно із законами мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, щодо знижки плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія, інші послуги) тощо надаються за умови, якщо розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом із середньомісячним сукупним доходом пільговика за попередні шість місяців не перевищує 900 гривень.

Міністерство повністю підтримує пропозицію профспілкових організацій щодо вилучення пункту 14 зазначеної постанови як такого, що безпідставно обмежує права педагогічних працівників на пільги з оплати комунальних послуг.

Міністерство зверталося до Міністерства фінансів щодо необхідності термінового внесення змін до згаданої постанови, а саме вилучення пункту 14.

За інформацією Мінпраці, незважаючи на припис Генеральної прокуратури України, на сьогодні відповідні зміни до постанови не внесені.

 

Заступник Міністра

П. М. Куліков

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали