Додаткова копія: У справі за скаргою на рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2018 року N Х-004/2018

У справі за скаргою на рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О. М., заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Крупнової Л. В., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К. В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В. К., Ульчака Б. І., Приходька О. І., Мельченка В. І., Василевської О. А., Чундак М. В., Соботника В. Й., Мягкого А. В., Кострюкова В. І., Чернобай Н. Б., Дуліч Т. В., Волчо В. В., Подольної Т. А., Пшеничного О. Л., Прокопчука О. М., Кравченка П. А., Притули О. Б., Тарасової А. М., Дімчогло М. І., Лучковського В. В., Дроботущенко Т. О., Усманова М. А., Кузьмінського О. О., розглянувши у відкритому засіданні скаргу ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців, встановила:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців.

Скарга ОСОБА_ містить вимогу про скасування рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 та видалення з Єдиного реєстру адвокатів України інформації про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю.

На думку скаржника рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 є незаконним та необґрунтованим.

Терміни оскарження рішення, передбачені Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), не порушено.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Кузьмінського О. О., розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали дисциплінарного провадження, які надійшли з КДКА Чернігівської області, заслухавши інших учасників засідання, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

Згідно з відомостями з Єдиного реєстру адвокатів України адвокат ОСОБА_здійснює адвокатську діяльність на підставі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю за N ___, виданого ___________ Чернігівською обласною КДКА. Адреса робочого місця адвоката є наступною: ___.

Таким чином, скаргу відносно адвоката ОСОБА_ подано відповідно до вимог ч. 3 ст. 33 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI) та розглянуто належною КДКА регіону.

Встановлено, що до КДКА Чернігівської області надійшло подання Ради адвокатів Чернігівської області N ___ від ___________ щодо притягнення ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності за несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2018 рік.

Згідно з довідкою Ради адвокатів Чернігівської області від 01.06.2018 станом на 25 травня 2018 року адвокатом ОСОБА_ не було сплачено внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2018 рік.

Адвокат ОСОБА_ надав пояснення, в яких вказує, що причиною несплати щорічного внеску назабезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2018 рік, є тривале відрядження протягом січня 2018 року.

Крім того, до пояснень додані роздруківки скріншотів про сплату внеску відповідно у розмірі ____ грн. та ____ грн. Оплата здійснювалася в онлайн режимі через сайт Національної асоціації адвокатів України.

На засідання дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області адвокат ОСОБА_ не з'явився, про дату і час був попереджений належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від адвоката не надходило.

Слід відзначити, що роздруківки скріншотів про сплату внеску, додані скаржником до пояснень, не дають можливості встановити дату сплати внеску та банківські реквізити отримувача коштів.

Крім того, до скарги на рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N ___ від ___________ не долучено жодного доказу, який би підтвердив сплату щорічного внеску скаржником.

Підпунктом 2.2 пункту 2 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 16.02.2013 за N 72 (зі змінами та доповненнями) (далі - Положення), визначено, що адвокати сплачують встановлений розмір щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в національній валюті України на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування двома платежами, згідно наступного розподілу: шляхом перерахування 70 % від встановленого розміру щорічного внеску (однієї мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року) на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону та шляхом перерахування 30 % від встановленого розміру щорічного внеску (однієї мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року) на поточний рахунок НААУ.

Адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року (пп. 2.5 Положення).

Порушення адвокатом порядку та строків сплати щорічних внесків вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком (пп 2.16 Положення).

Слід зауважити, що п. 6 ст. 34 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI) передбачено підстави для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, зокрема, невиконання рішень органів адвокатського самоврядування.

Таким чином, згідно з положеннями законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність, рішень органів адвокатського самоврядування, адвокатів мають обов'язок сплачувати вказані внески і в разі невиконання цього обов'язку передбачено настання дисциплінарної відповідальності.

З урахуванням викладеного, керуючись статтею 52 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила:

1. Скаргу ОСОБА_ залишити без задоволення.

2. Рішення дисциплінарної палати КДКА Чернігівської області N 7-6/18 від 31.07.2018 про притягнення ОСОБА_ до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на шість місяців залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

4. Матеріали дисциплінарного провадження повернути до КДКА регіону.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

 

Голова Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

О. М. Дроздов

Секретар Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

К. В. Котелевська
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали