ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ

РІШЕННЯ

від 23 лютого 2017 року N II-006/2017

У справі за скаргою на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області від 08.09.2016 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі: голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дроздова О. М., заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Бєляєва О. А., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К. В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Дроботущенко Т. О., Вишаровської В. К., Таргонія В. О., Мягкого А. В., Кострюкова В. І., Одновола В. К., Борсука П. Й., Волчо В. В., Удовиченка С. В., Стройванса В. Л., Тарасової А. М., Дімчогло М. І., Місяця А. П., Ноцького О. В., Петренка В. М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області від 08.09.2016 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_, встановила:

06.10.2016 року до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України надійшла скарга ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати КДКА Донецької області від 08.09.2016 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_, в якій ставиться питання про перегляд вказаного рішення.

Зазначена скарга мотивована тим, що дисциплінарна палата КДКА Донецької області неналежним чином не дослідила матеріали дисциплінарного провадження, неповно дослідила докази та не надала можливості заявнику надати підтверджуючі документи в повному обсязі у процесуальному порядку у ході розгляду дисциплінарної справи.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Мягкого А. В., перевіривши матеріали скарги, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури виходить з наступного.

У разі звернення із скаргами щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики адвокатів, яких обрано до органів адвокатського самоврядування, чи якщо скаржниками стосовно порушення цих Правил виступають адвокати, яких обрано до органів адвокатського самоврядування, з метою забезпечення неупередженості та об'єктивності при розгляді зазначених скарг Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури забезпечує перерозподіл та направлення таких заяв (скарг) для розгляду до КДКА іншого регіону, ніж регіон, в якому зазначений адвокат входить до органів адвокатського самоврядування (ч. 2 ст. 63 Правил адвокатської етики (Правила)).

Відповідно до п. 2.3 розділу II Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (Рішення N 78) Голова ВКДКА скеровує до КДКА скарги, що надійшли стосовно осіб, визначених статтею 63 Правил адвокатської етики (Правила), а також у разі якщо регіональна КДКА не сформована, із урахуванням територіальної наближеності та навантаження КДКА тощо.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру адвокатів України: ОСОБА_, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю N ____ від ____ року, видано Донецькою обласною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури; робоче місце адвоката ОСОБА_: ______. Адреса робочого місця - _____.

ОСОБА_ є адвокатом, якого обрано до органів адвокатського самоврядування (ревізійної комісії) Донецької області.

Тобто, скарга на дії адвоката розглянута не належною КДКА.

На підставі викладеного, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури України, керуючись ст. 52 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), вирішила:

1. Скаргу ОСОБА_ на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області від 08.09.2016 року задовольнити частково.

2. Скасувати рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області від 08.09.2016 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката ОСОБА_.

3. Матеріали скарги повернути до секретаріату ВКДКА для подальшого її спрямування до КДКА іншого регіону.

4. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

 

Голова Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

О. М. Дроздов

Секретар Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

К. В. Котелевська
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали