Додаткова копія: У справі за скаргою на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2018 року N Х-008/2018

У справі за скаргою на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Крупнової Л. В., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Котелевської К. В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури: Вишаровської В. К., Ульчака Б. І., Приходька О. І., Мельченка В. І., Василевської О. А., Чундак М. В., Соботника В. Й., Мягкого А. В., Кострюкова В. І., Чернобай Н. Б., Дуліч Т. В., Волчо В. В., Подольної Т. А., Пшеничного О. Л., Прокопчука О. М., Кравченка П. А., Притули О. Б., Тарасової А. М., Дімчогло М. І., Лучковського В. В., Дроботущенко Т. О., Усманова М. А., Кузьмінського О. О., розглянувши у відкритому засіданні ОСОБА_ на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту, встановила:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшла скарга ОСОБА_ на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

Скаргу подано у строки, передбачені ст. 9 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), для оскарження рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Доводи, викладені у скарзі ОСОБА_, є наступними: результати оцінювання усного іспиту є заниженими, необ'єктивними, невірно та неповно перевірено її теоретичні знання з питань N 2, 5, 8 білету N 15, внаслідок чого членами КДКА регіону виставлено занадто низьку кількість балів.

У зв'язку з цим скаржниця просить рішення кваліфікаційної палати КДКА Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту - скасувати та зобов'язати кваліфікаційну палату КДКА Дніпропетровської області провести повторний письмовий іспит для ОСОБА_ у найближчий час його проведення. Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Притулу О. Б., перевіривши матеріали, що надійшли з КДКА Дніпропетровської області, розглянувши доводи скарги, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне. Рішенням кваліфікаційної палати КДКА Дніпропетровської області ОСОБА_ на підставі її заяви допущено до складення кваліфікаційного іспиту. В подальшому 20.06.2018 ОСОБА_ склала письмовий іспит за білетом N 14 з результатом 83 бали.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI) кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка виявила бажання стати адвокатом. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні теоретичних знань у галузі права, історії адвокатури, адвокатської етики особи, яка виявила бажання стати адвокатом, а також у виявленні рівня її практичних навичок та умінь у застосуванні закону.

Організація та проведення кваліфікаційного іспиту здійснюється кваліфікаційною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Порядок складення кваліфікаційних іспитів, методика оцінювання та програма кваліфікаційних іспитів затверджуються Радою адвокатів України. Проведення усного іспиту та оцінювання результатів його складення регламентовано положеннями Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2013 року N 270 (зі змінами) (далі - Порядок).

Зокрема, пунктами 14.3 - 14.4 Порядку для складення усного іспиту особа, яка складає кваліфікаційний іспит, має дати відповіді на 15 питань, зазначених в обраному екзаменаційному білеті. Під час складення усного іспиту особа, яка складає іспит, має продемонструвати знання законодавства та судової практики. Для підготовки до складення усного іспиту особам, які складають іспит та бажають готуватись письмово, надаються чисті аркуші з відміткою кваліфікаційної палати (КДКА) про їх призначення для підготовки для складення усного іспиту. Разом із тим, згідно з відомостями з оцінювання від 03.07.2018 кожним із 9 присутніх членів кваліфікаційної палати, а також головою КДКА Дніпропетровської області, який брав участь у даному засіданні, проставлено відповідні оцінки за кожне з питань білету N 15 та визначено оцінку 31 (середній бал) за підсумками складення ОСОБА_ усного іспиту, як середньоарифметичне число, вирахуване з сумарної кількості балів за відповіді на всі питання екзаменаційного білету у відповідності до п. 14.6 - 14.8 Порядку.

З протоколу відкритого засідання кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 вбачається, що ОСОБА_ за результатами складення усного іспиту отримала 31 бал, що в підсумку з результатами письмового іспиту складає 114 балів, що є нижчою за оцінку, яка передбачена п. 14.11 розділу 4 Порядку.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 9 (Закон N 5076-VI) та ст. 52 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила:

1. Скаргу ОСОБА_ залишити без задоволення.

2. Рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області від 03.07.2018 про відмову ОСОБА_ у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

4. Матеріали кваліфікаційної справи повернути до КДКА регіону.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

 

Заступник голови Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

Л. В. Крупнова

Секретар Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

К. В. Котелевська
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали