УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту і вчені звання

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 06.02.98
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ: 06.02.98

Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Білорусь, далі - Сторони,

керуючись Угодою про співробітництво у галузі підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів і нострифікації документів про їх кваліфікації в межах СНД (Москва, 13 березня 1992 р.),

Угодою про співробітництво в галузі освіти між країнами - учасницями СНД (Ташкент, 15 травня 1992 р.),

бажаючи сприяти подальшому розвитку та поглибленню двостороннього співробітництва у галузі освіти, науки та культури,

з метою встановлення норм взаємного визнання документів про освіту і вчені звання

домовились про таке:

СТАТТЯ 1

Ця Угода розповсюджується на документи державного зразка про освіту і вчені звання, що видаються в Україні та Республіці Білорусь.

СТАТТЯ 2

Документи державного зразка про загальну середню та професійно-технічну освіту, видані в Україні та Республіці Білорусь, взаємно визнаються і є еквівалентними при продовженні освіти на наступному етапі згідно з чинним законодавством кожної Сторони.

СТАТТЯ 3

Дипломи та атестати про закінчення професійних навчальних закладів в Україні і дипломи та атестати про закінчення професійно-технічних навчальних закладів в Республіці Білорусь взаємно визнаються та є еквівалентними при влаштуванні на роботу відповідно до присвоєної спеціальності, професії, кваліфікації, якщо і термін навчання та зміст освіти у них за спеціальністю та професією подібні.

СТАТТЯ 4

Дипломи молодших спеціалістів, видані вищими навчальними закладами в Україні, і дипломи про закінчення середніх спеціальних навчальних закладів, видані у Республіці Білорусь, взаємно визнаються та є еквівалентними при влаштуванні на роботу відповідно до присвоєної кваліфікації, а також з метою продовження навчання, якщо термін навчання та зміст освіти у них за спеціальністю подібні.

СТАТТЯ 5

Дипломи вищих навчальних закладів про присвоєння кваліфікації спеціаліста, видані в Україні і Республіці Білорусь визнаються еквівалентними.

СТАТТЯ 6

Атестат про присвоєння вченого звання доцента, виданий в Україні, і атестат про присвоєння вченого звання доцента, виданий у Республіці Білорусь, взаємно визнаються та є еквівалентними.

СТАТТЯ 7

Атестат про присвоєння вченого звання професора, виданий в Україні, і атестат про присвоєння вченого звання професора, виданий в Республіці Білорусь, взаємно визнаються та є еквівалентними.

СТАТТЯ 8

Для реалізації цієї Угоди Сторони надають одна одній зразки державних документів про освіту та вчені звання, а також національні нормативні акти, що регулюють правила і процедури їх оформлення та видачі.

СТАТТЯ 9

Сторони будуть консультуватися з питань виконання цієї Угоди, інформувати одна одну про зміни у їх системах освіти у назвах і критеріях видачі документів про освіту та вчені звання, а також направляти одна одній, в разі необхідності, відповідні офіційні роз'яснення.

СТАТТЯ 10

Ця Угода набуває чинності з дня її підписання.

В цю Угоду можуть бути внесені зміни і доповнення за взаємною згодою Сторін.

Кожна із Сторін може припинити дію цієї Угоди шляхом направлення іншій Стороні письмового повідомлення. Дія Угоди припиняється через шість місяців з дати отримання такого повідомлення іншою Стороною.

У випадку припинення дії Угоди її положення будуть застосовуватись до зазначених у вищенаведених статтях документів, виданих до припинення дії Угоди, і до тих, котрі прибули на навчання в Україну або у Республіку Білорусь до припинення дії Угоди. Отримані ними документи про освіту визнаватимуться еквівалентними відповідно до положень цієї Угоди.

Вчинено в м. Мінську 6 лютого 1998 р., у двох примірниках, кожний українською та білоруською мовами при цьому обидва тексти є автентичними.

 

За Кабінет Міністрів України

За Уряд Республіки Білорусь

(підпис)

(підпис)

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали