УГОДА
між Міністерством освіти України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про співробітництво в галузі освіти та науки на 1997 - 1999 роки

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 01.07.97
ДАТА НАБРАННЯ ЧИННОСТІ: 01.07.97

Угода втратила чинність(у зв'язку із закінченням строку її дії) ()

Міністерство освіти України та Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки, далі - "Договірні Сторони",

керуючись прагненням до співробітництва в галузі освіти і науки на принципах рівноправності та взаємоповаги, з переконанням, що це співробітництво сприятиме розширенню дружніх взаємозв'язків,

домовились про таке:

СТАТТЯ 1

Договірні Сторони на взаємній основі здійснюватимуть обмін інформацією, яка має взаємний інтерес:

- про зміни та законодавчу базу в галузі освіти;

- про управління, організацію та зміст початкової, середньої, професійної та вищої освіти;

- про навчальні плани та основи шкільництва;

- про систему освіти та підвищення фаху вчителів.

СТАТТЯ 2

Договірні Сторони на взаємній основі здійснюватимуть обмін інформацією та матеріалами, що знайомлять з історією, географією, економікою та культурою двох країн.

СТАТТЯ 3

Договірні Сторони підтримуватимуть пряме співробітництво вищих закладів освіти, що здійснюватиметься на основі безпосередніх домовленостей між ними.

СТАТТЯ 4

З метою обміну досвідом і оцінки результатів співпраці договірні Сторони щорічно здійснюватимуть обмін експертами у кількості двох осіб терміном до 10 днів.

СТАТТЯ 5

Договірні Сторони щорічно здійснюватимуть обмін студентами та стажистами на навчання до вищих закладів освіти на строк від 2 до 9 місяців у загальному обсязі 27 місяців.

СТАТТЯ 6

Договірні Сторони щорічно здійснюватимуть обмін лекторами вищих закладів освіти з метою підвищення їх кваліфікації загальним терміном 4 тижні, по 1 тижню на особу.

СТАТТЯ 7

Договірні Сторони підтримуватимуть співробітництво в галузі вивчення мови та культури країни-партнера. Це співробітництво здійснюватиметься насамперед у формі обміну викладачами української мови і літератури в Чеській Республіці та чеської мови і літератури в Україні на запит країни-партнера. Направлення кандидатур здійснюватиметься до 31 травня календарного року.

СТАТТЯ 8

Договірні Сторони щорічно надаватимуть на взаємній основі 8 місць для участі в літніх курсах української мови і літератури в Україні та чеської мови і літератури в Чеській Республіці.

СТАТТЯ 9

Для задоволення потреб чеської національної меншини в Україні та української національної меншини в Чеській Республіці договірні Сторони сприятимуть вивченню рідної мови, історії та географії етнічної батьківщини.

СТАТТЯ 10

За домовленістю Сторін в цю Угоду можуть вноситися зміни та доповнення щодо інших форм співробітництва, що мають обопільний інтерес.

ЗАГАЛЬНІ ТА ФІНАНСОВІ ПОЛОЖЕННЯ

СТАТТЯ 11

З метою забезпечення належного прийому фахівців відповідно до статей 4 та 6 цієї Угоди Сторона, що направляє, надішле Стороні, що приймає, список кандидатур з біографічними даними та програмами перебування не пізніше, як за 45 днів до запланованої дати стажування. Сторони повідомлять одна одну про свою згоду прийняти запропонованих кандидатів не пізніше, ніж за 30 днів до терміну початку стажування. Сторона, що направляє, повідомить про дату приїзду за 14 днів до початку стажування.

СТАТТЯ 12

Список осіб, запропонованих для стажування відповідно до статей 5 та 8 цієї Угоди, разом з комплектом відповідної документації Сторона, що направляє, надішле не пізніше 31.03 календарного року.

Сторона, що приймає, повідомить про свою згоду на прийом запропонованих кандидатів та назву вищих закладів освіти, де відбудеться стажування, до 30.06 календарного року. Сторона, що направляє, інформуватиме Сторону, що приймає, про дату приїзду на стажування за 2 тижні до його початку.

Умовою прийому на стажування є володіння державною мовою Сторони, що приймає, або російською, англійською чи французькою мовами.

СТАТТЯ 13

Сторона, що направляє, сплачує дорожні витрати до місця стажування і в зворотній бік особам, зазначеним у цій Угоді.

Сторона, що приймає, забезпечить проїзд по території своєї країни згідно із затвердженою програмою стажування.

СТАТТЯ 14

Особам, зазначеним у статтях 4 та 6 цієї Угоди, Сторона, що приймає, забезпечить:

кишенькові та видатки на харчування згідно з діючими правовими та фінансовими документами Сторони, що приймає;

проживання в приміщенні готельного типу;

у разі потреби, на запит другої Сторони, перекладачем для особи, яка приїздить терміном до 5 днів.

СТАТТЯ 15

Особам, зазначеним у ст. 5 цієї Угоди, Сторона, що приймає, забезпечить:

безкоштовне навчання;

проживання у студентському гуртожитку та харчування у студентській їдальні згідно з чинним законодавством країни, що приймає;

безкоштовну медичну допомогу, за винятком протезування та лікування хронічних захворювань.

Сторона, що направляє, забезпечує стипендію.

СТАТТЯ 16

Сторона, що приймає, забезпечить учасникам літніх мовних курсів, зазначених у ст. 8 цієї Угоди, курс лекцій, культурну програму, безкоштовне проживання у студентському гуртожитку та харчування студентській їдальні, кишенькові та необхідну медичну допомогу.

СТАТТЯ 17

Діяльність лекторів відповідно до ст. 7 цієї Угоди підпорядкована чинному законодавству країни-партнера, зокрема, нормам працевлаштування, охорони здоров'я, медичного та пенсійного страхування.

Заробітна плата лекторів проводиться також згідно з чинним законодавством приймаючої країни.

Договірні Сторони передбачають, що лектори під час відрядження не займатимуться в приймаючій країні комерційною діяльністю.

Договірні Сторони забезпечуватимуть лекторам середній рівень проживання.

СТАТТЯ 18

Ця Угода набуває чинності від дати підписання і діє до 31.12.1999 року. Її дія за письмовою згодою Сторін може бути продовжена на один рік.

Вчинено в м. Києві 1 липня 1997 року у двох примірниках, кожний українською та чеською мовами, причому обидва тексти є автентичними.

 

За Міністерство освіти
України

За Міністерство освіти, молоді
та спорту Чеської Республіки

(підпис)

(підпис)

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали