В регіонах розпочалися роз‘яснювальні круглі столи для адвокатської спільноти з питань надання безоплатної правової допомоги населенню

 

12 квітня 2012 года

Роз‘яснювальна кампанія для адвокатської спільноти з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню в рамках реалізації закону «Про безоплатну правову допомогу» розпочалася в обласних центрах України за ініціативи регіональних управлінь юстиції та за підтримки Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції.

До участі у заходах запрошені представники громадських організацій адвокатів та керівників юридичних консультацій.

Під час засідань представникам адвокатської спільноти будуть надані роз’яснення щодо порядку та умов організації і проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках реалізації закону «Про безоплатну правову допомогу».

До 18 квітня у кількох обласних центрах України пройде перша серія круглих столів: у м. Рівне – для представників адвокатської спільноти Рівненської, Львівської, Волинської та Житомирської областей; у м. Суми – для представників Сумської, Харківської, Полтавської та Чернігівської областей; у м. Івано-Франківськ – для представників Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей; у Києві – для представників столиці та Київської області.

Як зазначив у цьому зв‘язку голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в Івано-Франківській області Степан Квочак, представники адвокатської спільноти виявляють неабиякий інтерес до перспектив участі в реалізації закону «Про безоплатну правову допомогу». «Якщо ми десятки років надавали правову допомогу за призначенням фактично безоплатно, немає жодної причини сьогодні відмовлятися, коли держава пропонує робити те саме за пристойні гроші», - наголосив він.

До участі у круглих столах будуть також залучені представники від головних управлінь юстиції у регіонах - начальники районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, голови комісій з проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, члени комісії з числа представників кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури відповідних адміністративно-територіальних одиниць,

Відбудеться обмін досвідом щодо організації конкурсу адвокатів у регіонах та заохочення до участі у ньому адвокатів. Планується також обговорити питання співпраці органів юстиції, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та громадських організацій адвокатів щодо організації та проведення конкурсу.

Довідково. Як відомо, з липня 2011 року, після ухвалення закону про безоплатну правову допомогу, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

Зокрема, до 1 червня 2012 року Міністерство юстиції планує провести конкурс з відбору адвокатів, які, відповідно до Закону «Про безоплатну правову допомогу», будуть залучатися державою до надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам України з 1 січня 2013 року.

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

Крім того, на сьогодні, в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 745 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

У повному обсязі, передбаченому Законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали