В Україні розпочалися конкурси з відбору адвокатів, що надаватимуть населенню безоплатну правову допомогу

 

23 квітня 2012 года

23 квітня 2012 року в Україні розпочалися перші засідання конкурсних комісій, з відбору адвокатів, що надаватимуть населенню безоплатну правову допомогу в рамках реалізації закону «Про безоплатну правову допомогу».

У рамках першого етапу конкурсу розглядатимуться та вивчатимуться документи, подані претендентами, а також інша інформація, необхідна для встановлення відповідності претендентів критеріям відбору.

Другий етап – анонімне тестування – проводитиметься з 7 травня 2012 року. У день проведення тестування претенденти отримають аркуш з питаннями для анонімного тестування, які будуть запаковані в конверти та опечатані у Києві окремо для кожного адвоката.

Третій етап - проведення співбесід з претендентами, триватиме з 14 по 21 травня 2012 року. Не менш як 3 члени комісії проводитимуть 15-хвилинну співбесіду з кожним адвокатом.

Конкурс буде завершений до 1 червня 2012 року.

Довідково. Як відомо, з липня 2011 року, після ухвалення Закону про безоплатну правову допомогу, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

Зокрема, до 1 червня 2012 року Міністерство юстиції завершить конкурс з відбору адвокатів, які, відповідно до Закону «Про безоплатну правову допомогу», будуть залучатися державою до надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам України з 1 січня 2013 року.

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції також утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

Крім того, на сьогодні в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 745 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

У повному обсязі, передбаченому Законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали