Верховна Рада України прийняла Постанову "Про План заходів щодо реалізації положень Висновку № 190 (1995) Парламентської асамблеї Ради Європи "Заявка України на вступ до Ради Європи" та Резолюції № 1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інституцій в Україні"

 

12 квітня 2012 года

В постанові зазначається, що Верховна Рада взяла до відома Указ Президента України "Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї" від 25 січня 2012 року, що започатковує формування складу Конституційної Асамблеї з метою підготовки змін до Конституції України, організації її широкого обговорення, в тому числі за участю міжнародних експертів, зокрема, Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія), та рішення Президента України про створення робочої групи, головним завданням якої є напрацювання пропозицій щодо реалізації рекомендацій зазначеної Резолюції.

Згідно із постановою, Комітетам Верховної Ради відповідно до предметів їх відання необхідно: прискорити, з урахуванням строків передбачених Регламентом Верховної Ради України, підготовку проекту Кримінального процесуального кодексу України; при підготовці до розгляду відповідних законопроектів уважно аналізувати рекомендації, відображені в Резолюції №1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

Також комітетам потрібно забезпечити оперативне опрацювання законопроектів, спрямованих на реформування кримінальної юстиції відповідно до обов?язків та зобов?язань України перед Радою Європи; посилити контроль за виконанням заходів, спрямованих на реалізацію положень Висновку №190 (1995) Парламентської асамблеї Ради Європи "Заявка України на вступ до Ради Європи" та Резолюції №1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

Постановою рекомендовано усім політичним силам, представленим у Верховній Раді, депутатським фракціям/депутатській групі долучитися до участі у роботі Конституційної Асамблеї, зокрема, з метою реалізації рекомендацій, що містяться у зазначеній Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи.

Окрім того, Кабінету Міністрів рекомендовано: забезпечити розробку проектів законів України про адвокатуру та про прокуратуру, з урахуванням перехідних положень проекту Кримінального процесуального кодексу України, з метою подання на розгляд Верховної Ради України; створити міжвідомчу робочу групу з метою здійснення аналізу досвіду держав-членів Ради Європи з питань розмежування політичної та кримінальної відповідальності та застосування правових норм, аналогічних тим, що закріплені у статтях 364 та 365 Кримінального кодексу України, норм кримінального законодавства, виборчого законодавства, регулювання судової системи, діяльності політичних партій та на основі цього підготувати відповідні пропозиції щодо внесення до законодавчих актів України змін, обумовлених європейськими стандартами та висновками Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

Органам державної влади України рекомендовано прискорити виконання Плану заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, затвердженого Указом Президента України від 12 січня 2011 року.

Постанову ухвалено з урахуванням двох поправок народного депутата І.Попеску.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали