Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту вітчизняних товаровиробників у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії іноземних держав, митних союзів або економічних угруповань

 

20 вересня 2011 года

Законопроект спрямований на усунення прогалин у законодавстві в частині порядку застосування заходів у відповідь на дискримінаційні дії та удосконалення положень законодавства в частині проведення антидискримінаційного розслідування, переговорів з компетентними органами іноземних держав і прийняття рішення про запровадження заходів у відповідь на дискримінаційні дії.

Зокрема, проектом передбачається внесення змін до статей 9, 16 та 29 Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" в частині положень, що визначають процедуру застосування заходів у відповідь на дискримінаційні дії, у тому числі щодо порядку прийняття рішення про застосування таких заходів, з метою чіткого визначення повноважень органів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності у сфері застосування заходів у відповідь на дискримінаційні дії та визначення видів таких заходів.

Так, пропонується встановити, що до компетенції Верховної Ради також належать "прийняття рішень про застосування заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань шляхом встановлення повної/часткової заборони (повного/часткового ембарго) на торгівлю; позбавлення режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму". Кабінет Міністрів приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань шляхом запровадження режиму ліцензування, а Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі - про застосування заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань у межах компетенції, визначеної законами України.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали