Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про залізничний транспорт" (щодо розмежування функцій державного та господарського управління галуззю)

 

12 грудня 2011 года

Проектом передбачається врегулювати правові та економічні відносини, пов'язані з реалізацією Закону "Про особливості створення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" та розмежуванням функцій державного і господарського управління галуззю, які сьогодні виконуються Державною адміністрацією залізничного транспорту України. Зокрема, пропонується уточнити суб'єкти господарювання залізничного транспорту загального користування, які взаємодіють з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування по організації залізничного сполучення.

Згідно із проектом, "залізниця - це відокремлений підрозділ державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, утвореного відповідно до Закону "Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", який здійснює перевезення пасажирів та вантажів у визначеному регіоні залізничної мережі".

Проект також передбачає, що "управління об'єктами державної власності, здійснення державного контролю, регулювання та нагляду за діяльністю залізничного транспорту загального користування здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури, іншими центральними органами виконавчої влади відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, встановлених Законом "Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування".

Проектом пропонується встановити, що "економічні взаємовідносини між АТ "Укрзалізниця", його залежними господарськими товариствами, порядок взаємодії між ними, включаючи розподіл доходів (прибутку) від перевезень, розрахунки за послуги, інші розрахунки, пов'язані з централізованим постачанням товарно-матеріальних цінностей, незбереженням вантажу, пошкодженням об'єктів залізничного транспорту загального користування, ремонтом рухомого складу, виготовленням запасних частин, а також закріплення транспортних засобів та їх безоплатна передача між зазначеними суб'єктами без зміни форми власності проводяться з урахуванням єдиної технології роботи в порядку, що визначається АТ "Укрзалізниця"".

Відповідно до проекту "Плани діяльності і перспективні плани розвитку АТ "Укрзалізниця" затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури".

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали