Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Земельного і Водного кодексів України щодо земель водного фонду

 

2 листопада 2011 года

Проектом, зокрема, пропонується частину 1 - 4 статті 88 водного кодексу викласти в такій редакції:

"З метою охорони поверхневих водних об?єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, струмків та потічків, морів, морських заток і лиманів, навколо озер, ставків та водосховищ у межах водоохоронних зон встановлюються прибережні захисні смуги.

Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок, струмків та потічків і навколо озер від урізу води (у меженний період), а навколо водосховищ та ставків від нормального підпірного рівня шириною:

для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів;

для середніх річок, а також ставків площею понад 3 гектари -

50 метрів;

для великих річок, водосховищ та озер - 100 метрів.

Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського та річкового транспорту".

Частину 2 і 3 статті 60 Земельного кодексу пропонується викласти в такій редакції:

"Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок, струмків та потічків і навколо озер від урізу води (у меженний період), а навколо водосховищ та ставків від нормального підпірного рівня шириною:

а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів;

б) для середніх річок, а також ставків площею понад 3 гектари -

50 метрів;

в) для великих річок, водосховищ та озер - 100 метрів.

Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

3. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів за межами населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються шириною не менше двох кілометрів від урізу води за проектами землеустрою з урахуванням містобудівної документації.

Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації із землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації".

Пропонується також встановити, що у разі невизначеності в містобудівній документації меж прибережних захисних смуг у населених пунктах зазначені смуги встановлюються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів, а для інших водних об?єктів згідно з частиною другою цієї статті.

 

Джерело: document.UA




 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали