Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про державну політику щодо вирішення проблеми повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян"

 

9 вересня 2011 года

Постановою доручено, зокрема, Кабінету Міністрів "невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект закону про внесення змін до Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" стосовно створення Реєстру вкладників заощаджень громадян та Реєстру страхувальників та застрахованих осіб з урахуванням результатів обговорення на зазначених парламентських слуханнях".

Уряду для визначення достовірних та реальних даних по зобов'язаннях держави перед застрахованими особами та страхувальниками колишнього Держстраху СРСР доручено провести інвентаризацію договорів страхування і створити електронний Реєстр страхувальників та застрахованих осіб, передбачивши відповідне фінансування в державному бюджеті.

Кабінету Міністрів також доручено розробити та внести на розгляд Верховної Ради нову редакцію Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" щодо запровадження ефективного механізму повернення заощаджень громадян, спрямованого на підтримку їх купівельної спроможності та вирішення питань життєзабезпечення вкладників.

Верховна Рада доручила уряду "для захисту прав громадян на одержання компенсації від знецінення грошових заощаджень підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік", яким передбачити за результатами виконання Державного бюджету України за січень - червень 2011 року збільшення видатків державного бюджету на забезпечення першочергових функцій держави, включаючи заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень на суму (більше 500 млн.грн.), яка була недофінансована у 2009-2010 роках, та передбачити кошти на виплату заощаджень у 2011 році тощо.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали