Верховна Рада України ухвалила Закон "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава"

 

19 березня 2012 года

Закон визначає особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава відповідно до Закону "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

Законодавчим актом передбачено, що продаж пакетів акцій банків здійснюється з метою: повернення коштів Державного бюджету, спрямованих державою на участь у капіталізації банків; забезпечення подальшої стабільної діяльності банків.

Продаж пакетів акцій банків здійснюється за принципами відкритості та конкурентності.

Згідно із документом, об?єктом продажу пакетів акцій банків є пакети акцій банків, що перебувають у державній власності на день набрання чинності цим законом, стосовно яких Кабінетом Міністрів прийнято рішення про продаж. Суб?єктами продажу пакетів акцій банків є: держава в особі Міністерства фінансів; покупці.

Учасниками продажу пакетів акцій банків є учасники конкурсу та радник з продажу пакетів акцій банків. Стратегічними інвесторами можуть бути банківські установи та/або банківські групи - резиденти або нерезиденти, які відповідають установленим Національним банком України вимогам щодо бездоганної ділової репутації та задовільного фінансового стану.

Законом передбачено, що стратегічними інвесторами не можуть бути особи, які на момент капіталізації банків державою володіли істотною участю в таких банках, та/або особи, зареєстровані в державах, включених Кабінетом Міністрів до переліку офшорних зон, та державах, внесених Групою з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, а також радник з питань продажу пакетів акцій банків.

Закон містить положення й про порядок продажу пакетів акцій банків.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали