Верховна Рада України ухвалила Закон "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні"

 

8 вересня 2011 года

Законодавчим актом визначено правові, економічні та організаційні засади формування цілісної системи пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та їх реалізації в Україні.

Законом, зокрема, встановлюється, що пріоритетні напрями інноваційної діяльності - науково і економічно обґрунтовані та визначені відповідно до цього закону напрями провадження інноваційної діяльності, що спрямовані на забезпечення економічної безпеки держави, створення високотехнологічної конкурентоспроможної екологічно чистої продукції, надання високоякісних послуг та збільшення експортного потенціалу держави з ефективним використанням вітчизняних та світових науково-технічних досягнень.

Згідно із законом, пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні поділяються на стратегічні, які затверджуються Верховною Радою України на період до 10 років, та середньострокові пріоритетні, які визначаються на період до 5 років і спрямовані на виконання стратегічних пріоритетних напрямів.

Законом визначено стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності на 2011-2021 роки, серед яких: освоєння нових технологій транспортування енергії, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій, освоєння альтернативних джерел енергії; освоєння нових технологій високотехнологічного розвитку транспортної системи, ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування, озброєння та військової техніки; освоєння нових технологій виробництва матеріалів, їх оброблення і з?єднання, створення індустрії наноматеріалів та нанотехнологій; технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу; впровадження нових технологій та обладнання для якісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики; широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони навколишнього природного середовища; розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки.

 

Джерело: document.UA
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали